Gęzyn

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #27995 przez Mariusz Kaczmarek
Gęzyn was created by Mariusz Kaczmarek
Witam ,

proszę o podpowiedź, do jakiej parafii należał Gęzyn przed 1915rokiem?

Wiem że w latach 30-40 ubiegłego wieku mieszkańcy Gęzyna (znaczy się pradziadek Knap ) pochowana został w Koziegłowach, jego zona zmarła dużo później. Niestety nic więcej nie wiem, grobu niestety nie zlokalizowałem, pewnie tabliczki brak albo zatarta.

Szukam rodziców Józefa Knap urodzonego w 1913roku


Pozdrawiam
Mariusz
Ostatnia7 lata 4 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od. Powód: pomyłka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27996 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Gęzyn
myslę,że Koziegłowy.
ja kiedys szukałam w tej parafii kogoś i była tam wieś Gęzyn(wprawdzie lata 1931)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27999 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Gęzyn
Dziękuję. Szukam zatem dalej.

Czy ktoś z Państwa orientuje się czy cmentarz w Koziegłowach ma jakiś wykaz zmarłych pochowanych na tym cmentarzu. szukałem na icmentarze.pl i niestety nie znalazłem rodziców Józefa Knap, ojciec zmarł wcześnie - podejrzewam że w latach 1925 - 1935, matka później. nie wiem jak mieli na imię, ale napewno pochowani są w Koziegłowach. To pewnie jeden z tych grobów nieopisanych, bez tabliczki. Szukałem też naocznie, ale niestety, nie mam kogo się zapytać, stąd nie wiem nic.

Dziękuję
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28015 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Gęzyn
wykazu nie ma tylko jest zarządca cmentarza czyli właściciel firmy pogrzebowej znajdujące się niedaleko kościoła św. Andrzeja . oni maja spis osób pochowanych od pewnego czasu , niedawno , jeżeli na grobie był zapis o osobie co zmarła wcześniej lub np na danej osobie jest chowana inna osoba to to mają . tylko trzeba osobiście podjechać i się zapytać chyba że przez telefon udzielą informacji ale w to wątpię. wiem że są starsze groby oraz krypty grobowe na cmentarzu. Na stronie parafii jest zagłówek o pogrzebach np nowych osób z tej parafii do pewnego roku .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28017 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Gęzyn
Gęzyn to wieś założona na surowym korzeniu przez właściciela Koziegłów , Krystyna, z rycerskiego rodu Lisów (herbu Lis). Po usunięciu się Lisów (sprzedali dobra kapitule) miastem administrowali biskupi krakowscy - aż do schyłku XVIII wieku. Genealodzy do dziś nie są w stanie doszukać się ksiąg metrykalnych.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28023 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Re:RE: Gęzyn

Marzena Gajdziak napisał: wykazu nie ma tylko jest zarządca cmentarza czyli właściciel firmy pogrzebowej znajdujące się niedaleko kościoła św. Andrzeja . oni maja spis osób pochowanych od pewnego czasu , niedawno , jeżeli na grobie był zapis o osobie co zmarła wcześniej lub np na danej osobie jest chowana inna osoba to to mają . tylko trzeba osobiście podjechać i się zapytać chyba że przez telefon udzielą informacji ale w to wątpię. wiem że są starsze groby oraz krypty grobowe na cmentarzu. Na stronie parafii jest zagłówek o pogrzebach np nowych osób z tej parafii do pewnego roku .

PaniMarzeno dziękuję pięknie za informację, z których na pewno skorzystam. Pozdrawiam

Mariusz

Pozdrawiam
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie