Poszukuję moich pra pra pra dziadków Ignacego i Franciszki Majdańskich

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28057 przez Marcin Słowik
Franciszka Majdańska zona Ignacego Majdańskiego z domu Pietrzyńska była moja pra pra pra babcią Ja jestem pra pra wnukiem ich syna Romana Majdańskiego jego córka Anastazja Majdańska moja pra babcia z 1 męża Kołecka później Kucharska była matka mojej babci Zenony Kucharskiej z męża Sładek mieszkają na Łazach gmina Rudniki woj Opolskie. Dotarłem do informacji że Franciszka Majdańska z.d. Pietrzyńska urodziła się w 1830 r. w Piotrkowie Trybunalskim a w 1851 r. również w Piotrkowie Trybunalskim wzięła ślub z Ignacym Majdańskim który urodził się w Świdalch woj wielkopolskie kolo Konina Parafia Przespolew Pański w 1828 jego rodzicami byli Maciej Majdański i Gertruda z Pielarskich ze Świdli również. Jego rodzice pobrali się w 1827 r. Franciszka i Ignacy przenieśli się w moje strony do Kowali Gmina Praszka później ich syn Roman urodzony w 1858 w Kowalach pobrał się z Julianna Kołecka w 1881r i zamieszkał w Ganie Gmina Praszka, gdzie urodziły się jego dzieci miedzy innymi moja pra babcia Anastazja wiem że ten dom stoi do dnia dzisiejszego ale już ma innych właścicieli. Franciszka według rodzinnych opowieści pochodziła z rodziny właścicieli ziemskich jej rodzicami byli Stanisław i Petronela Pietrzyńska z domu Pielarska. Ojciec Franciszki Stanisław Pietrzyński zmarł w 1 831 w Piotrkowie na ulicy Warszawskiej. Ignacy pracował u rodziców Franciszki rodzina nie zgadzała się na ich związek, ślub dlatego uciekli. Jeśli ktoś coś wie o nich będę wdzięczny za każda informacje. Może ktoś ma ich w swoim drzewie posiada jakieś dane na ich temat.

Marcin Słowik

Marcin Słowik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie