Pytanie do znawców ksiąg z Mstowa

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28164 przez Zbigniew Małolepszy
Pytanie do znawców ksiąg z Mstowa was created by Zbigniew Małolepszy
Poszukując rodziców Walentego Małolepszego ur. ok. 1787 w Krasicach natrafiłem na ich wyraźnie poprawiane (zmienione?) imiona w akcie ślubu Walentego 16.01.1808 Krasice parafia Mstów familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GT5...3D2115410&cc=2115410

W akcie ich imiona poprawiono na Mikołaj i Katarzyna. Przeglądając wszelkie akta z tego okresu nie trafilem w parafii Mstów na takie małżeństwo Małolepszych.

Idąc tropem Walentego spróbowałem odnaleźć jego metrykę około 1787 w okresie "walentynkowym". Jest ślad ale tym razem metryka mocno nadgryziona zębem czasu. familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GT5...363716701&cc=2115410 (w lewym górnym rogu). Brakuje imienia ojca, a imię matki to Urszula. Być może właśnie Urszulę zmieniono na Katarzynę w akcie ślubu Walentego.

Czy istnieją duplikaty mstowskich metryk i aktów ślubu tego okresu?

Będę wdzięczny za wszelkie inne wskazówki na temat rodziców Walentego. Może coś przeoczyłem bo mimo dwóch lat przeglądania metryk nie jestem biegły w łacinie.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28165 przez Teresa Cybulska
Replied by Teresa Cybulska on topic Pytanie do znawców ksiąg z Mstowa
Przejrzałam akty urodzenia 1780-1800 i nie ma tam dzieci urodzonych małżeństwa Mikołaja i Katarzyny Małolepszych nie ma takiego małżeństwa .Walenty Małolepszy ur. w Chmielarzach 1790 s. Franciszka i Franciszki i Walenty ur.1794 też w Chmielarzach s.Gabriela i Magdaleny.
Teresa
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28166 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Pytanie do znawców ksiąg z Mstowa
Zbyszku, ten urwany akt chrztu z lutego 1787 musi dotyczyć Walentego - jest przecież pierwsza sylaba Va-. Ciekawa ta poprawka imion, ale tak się zdarzało - czasem ludzie mieli po dwa imiona (u moich np. ta sama osoba raz jest Zofią, innym razem Marianną) - tutaj jednak wygląda na to, że zostałą skorygowana ewidentna pomyłka. Możliwe też, że Mikołaj ożenił sie powtórnie i oba śluby miały miejsce poza Mstowem. A czy znalazłeś urodzenie Mikołaja? Chociaż widzę, że w Mstowie jest akurat luka pomiędzy 1759 a 1779 :(
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28298 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Pytanie do znawców ksiąg z Mstowa
Dziękuję za podpowiedzi. Potwierdzają moje podejrzenia i obstawiał bym tu na Walentego z Krasic z 1787 roku, syna Urszuli i "wydartego" ojca.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek dalsze wskazówki jak potwierdzić, że to o tego Walentego z Mstowskiej parafii chodzi. Duplikatów metryk z tych lat końca XVIII w. pewnie nie ma, więc nie będę więcej o to pytal ;-) Niestety Mikołaja Małolepszego też nie odnalazłem w tej parafii.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28302 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Pytanie do znawców ksiąg z Mstowa
Niestety, duplikatów nie ma, dopiero sam wielki Napoleon nakazał w 1808 pisać w dwu egzemplarzach.
Ale może coś będzie w spisie ludności z 1791 roku:

szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/48?q=mst%C...&page=1#tabJednostka

pozdrawiam

JT
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28304 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Pytanie do znawców ksiąg z Mstowa
W spisie ludności parafii Mstów z 1790-1791 r. nie ma niestety ani Krasic ani Chmielarzy, w których mieszkali wtedy Małolepsi. Tu jest wykaz spisanych miejscowości: szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/48/skan/fu...t-0eyrGRyV8bp8PsmYPg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie