Topic-icon Szukam Warzycha, Naporowski, Kleszcz i Machudera

9 miesiąc 3 tygodni temu #28171 przez Izabela Wrona
Czy ktoś może mi pomóc odnaleźć przodków?

tibbie

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

9 miesiąc 3 tygodni temu #28172 przez Justyna Karwalska
Naporowski - w okolicy Białej Szlacheckiej (Pajęczańskiej) a Warzycha było częstym nazwiskiem w miejscowości Szczyty w parafii Działoszyn. Machudera jest znanym przeze mnie nazwiskiem, aczkolwiek nie potrafię sobie przypomnieć skąd go znam. Kleszcz kojarzy mi się z pobliską miejscowością Kleszczów. Tylko tyle. Ma nadzieje ze pomogłam ;)

Naporowski i Warzycha występują w mojej rodzinie.

Pozdrawiam
Justyna Karwalska

Karwals
The following user(s) said Thank You: Izabela Wrona

9 miesiąc 1 tydzień temu #28308 przez Jan Sobera
Kłaniam się
Nazwiska Warzycha, Machudera, Kleszcz od ponad 200 lat istnieją w parafii Parzymiechy. Akta metrykalne są w Arch. Państw. w Częstochowie. Pozdrawiam Jan Sobera

7 miesiąc 3 tygodni temu #28918 przez Izabela Wrona
Dziekuje. Moja wiedza konczy sie na dacie 1922 gdy w Wasoszu Gornym Stanislaw Warzycha wzial slub z Michalina Naporowska, ich rodzice to Marcin Warzycha, Marianna Machudera, Michal Naporowski i Paulina Kleszcz. Wiecej danych brak.

tibbie

7 miesiąc 3 tygodni temu #28919 przez Zbigniew Szlenk
Na tej stronie można wyszukać groby zmarłych o poszukiwanych nazwiskach m. in w Wąsoszu, Pajęcznie. Może to coś pomoże.
www.cmentarzeradomsko.home.pl/icmentarze/index.php
Nazwisko Warzycha mogło również być zapisywane jako Warzecha.
Pozdrawiam,
Zbigniew

7 miesiąc 3 tygodni temu #28920 przez Beata Szajda
Tu znajdzie Pani przodków z Wąsosza Górnego:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HY-6X3...362677101&cc=2115410

np: ślub Michała Naporowskiego i Pauliny Kleszcz.
A później to już po nitce do kłębka

7 miesiąc 3 tygodni temu #28921 przez Beata Szajda
Załączniki:

7 miesiąc 3 tygodni temu #28922 przez Beata Szajda
Tu znajdzie Pani miedzy innymi akt urodzenia Stanisława Warzychy:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GT5...-16J%3A362228601%2C3 62864801%2C362887701&cc=2115410
Załączniki:

7 miesiąc 2 tygodni temu #29037 przez Izabela Wrona
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście udało mi się odnaleźć kolejne skany tzn. mam zgon Marcina Warzychy i jego żony Marianny Warzychy z domu Machudera - kolejne dane są prawdopodobnie w parafii Parzymiechy, której nie ma na stronach www. Mam też kolejne skany o Paulinie Kleszcz która po ślubie była Pauliną Naporowską, jednak nagle staje się ona Apolonią zamiast Pauliną i zgłupiałam :-( mam nawet skan, jak Apolonia Naporowska bierze drugi ślub w wieku 50 lat więc z tego by wynikało, ze nie zmarła jako Apolonia Naporowska czy też Paulina Naporowska ale jako Apolonia lub Paulina Lewandowska. Czy ktoś mógłby mi pomóc odnaleźć jej akt zgonu? A jeśli chodzi o przodków wstecz to może mi ktoś pomóc odnaleźć rodziców Tomasza Kleszcz, Julianny z Grodzińskich albo Rafała Naporowskiego i jego żony Marianny z Gałeckich?

tibbie

7 miesiąc 1 tydzień temu #29059 przez Beata Szajda
Tu jest ślub Tomasza Kleszcza z Julianną Mandat z domu Środa (akt 09/1868). Julianna jest Środzińska nie Grodzińska
familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HY-DC8...362688801&cc=2115410

Beata

7 miesiąc 1 tydzień temu #29060 przez Beata Szajda
Tu jest zgon Rafała Naporowskiego (akt 51/1866)
familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT-6SS...3D2115410&cc=2115410
Beata

6 miesiąc 2 tygodni temu #29342 przez Izabela Wrona
Bardzo dziękuję. Czy ktoś z Państwa wie coś więcej o kolejnych moich przodkach?

tibbie

6 miesiąc 2 tygodni temu #29343 przez Wiesław Macoch
Proszę poczekać na indeksy z parafii Parzymiechy z lat 1886- 1897. Jestem w trakcie indeksowania i niebawem prześlę indeksy urodzeń z lat 1886-1891. Spotykam nazwiska Warzycha i Machudera.
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska, Witold Śpiewak, antoni grondys

6 miesiąc 2 dni temu #29470 przez Izabela Wrona
Kolejni moi przodkowie to Jan Warzycha : ojciec Marcina Warzychy oraz Stanislaw Machudera: ojciec Marianny Machudery. Marcin i Marianna byli malzenstwem. Czy ich przodkowie mogli byc z parafii Parzymiechy czy jeszcze innej? Gdzie sa dostepne stare ksiegi z okolic Czestochowy?

tibbie

5 miesiąc 1 tydzień temu #29772 przez Izabela Wrona
Nadal szukam osób które posiadają dane dot. Moich przodkow tj. Naporowski, Kleszcz, Machudera i Warzycha.

tibbie

Czas generowania strony: 1.216 s.