Topic-icon przodkowie Karoliny Gondo z Boguszów

1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #28575 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Witam, poszukuję informacji o przodkach mojej prababki Karoliny Gondo z Boguszów, z Węglowic urodzonej 1877 lub 1876, córki Jana i Katarzyny. Prababka zmarła w Częstochowie 15 lutego 1938 w...

W. B-Sz.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 2 tygodni temu #28588 przez Jacek Tomczyk
Karolina urodziła się 1 kwietnia 1876 o ósmej rano ojcem był Jan Bogus (nie Bogusz) lat 40 i Katarzyna z Gidzielów też 40 lat. Chrzestni to Józef Biernacki i Marianna Klimza.

Akt ma nr 91/1876 parafia Truskolasy

( niestety załączona fotka zrobiona z podrapanego mikrofilmu)

Ślub Jana Bogusza z Katarzyną Gidziela był w 1862 roku nr 76. Skan powinien być w szukajwarchiwach.pl

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Wanda Bednarek -Szymkowiak

1 miesiąc 2 tygodni temu #28601 przez GRZEGORZ BORECKI
Witam,
Bogusowie z parafii Truskolasy leżą także w kręgu moich zainteresowań.

Ojciec Karoliny, Jan Bogus (syn Bartłomieja i Marianny Brzęczek) zawarł związek małżeński z Katarzyną Gidziel (córka Antoniego i Marianny) 16.11.1862 w Truskolasach.

Pozdrawiam
Grzegorz

1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #28602 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Dziękuję bardzo za nieocenioną pomoc. Mam również pytanie o nazwisko Gondo. Tak nazywała się po mężu Janie, moja prababka Karoliny Gondo z Bogusów.To nazwisko sprawia mi wielki kłopot. Proszę o jakiś klucz, podpowiedz, gdzie i jak szukać? Poległam. Nie znalazłam tak brzmiącego nazwiska, choć myślę,że tak musiała się nazywać po mężu Janie.Wnioskuję to z aktu zgonu ich syna Mariana (Marjana) Gondo oraz z indeksu urodzeń z 1901r syna Waleriana i indeksu urodzeń z 1904r córki Zofii (mojej babki). Gdzie tu jest haczyk ???

W. B-Sz.

1 miesiąc 2 tygodni temu #28603 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Bardzo dziękuję za pomoc. Serdecznie pozdrawiam Wanda Bednarek-Szymkowiak

W. B-Sz.

1 miesiąc 2 tygodni temu #28606 przez Jacek Tomczyk
Ślub Jana i Karoliny był w Częstochowie w 1901 roku. (przyślę skan). Jan pochodził z parafii Koniemłoty, a przy urodzeniu w 1875 jego nazwisko zapisano jako Gądo przez "ą". Ten skan też doślę.

Wcześniejsze poszukiwania wymagają wizyty w AP Sandomierz.

1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #28611 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Jeszcze raz serdecznie panu dziękuję i pozdrawiam - Wanda Bednarek - Szymkowiak

W. B-Sz.

1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #28616 przez Jacek Tomczyk
Pierwotna forma nazwiska to Gondek;

geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...&from_date=&to_date=

W załączeniu obiecane skany.
pozdrawiam

JT
Załączniki:

1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #28623 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Serdecznie Panu dziękuję za okazaną pomoc. Od kilku lat zajmuję się odnajdywaniem i zbieraniem informacji o moich przodkach,oczywiście z różnym skutkiem.Och ta cyrylica.

W. B-Sz.

1 miesiąc 1 tydzień temu - 1 miesiąc 1 tydzień temu #28687 przez J K R
Moim zdaniem Karolina to:

ur. w 1876 w m. Bór Zapilski akt nr 91 - Karolina Bogus, ojciec Jan Bogus i matka Gidziela Katarzyna;
a nie Bogusz.

Jej rodzice ślubowali sobie w roku 1862 w Truskolasach akt nr 76 a młoda mieszkała w m. Bór Zapilski
Bogus Jan OO Gidziela Katarzyna;

Pozdrawiam JKR.

1 miesiąc 1 tydzień temu #28692 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Dziękuję bardzo

Pozdrawiam Wanda Bednarek-Szymkowiak

W. B-Sz.

1 miesiąc 4 dni temu #28833 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Witam. Szukam aktu zgonu Waleriana Gondo syna Jana Gondo i Karoliny z Bogusów urodzonego w 1901 r w Częstochowie. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
W. B - Sz

W. B-Sz.

1 tydzień 4 dni temu - 1 tydzień 4 dni temu #29090 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak
Witam !!!

Interesuje mnie tematyka rodu (nazwiska) Bogus mianowicie kiedy przybyli i jak nazywali się najstarsi przodkowie z ,,rodu" Bogus w okolicach wsi Truskolasy.
Pierwotna forma nazwiska Bogus, to???

Pozdrawiam
W.B -Sz.

W. B-Sz.

1 tydzień 3 dni temu #29098 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak

GRZEGORZ BORECKI napisał: Witam,
Bogusowie z parafii Truskolasy leżą także w kręgu moich zainteresowań.

Ojciec Karoliny, Jan Bogus (syn Bartłomieja i Marianny Brzęczek) zawarł związek małżeński z Katarzyną Gidziel (córka Antoniego i Marianny) 16.11.1862 w Truskolasach.

Pozdrawiam
Grzegorz

W. B-Sz.

1 tydzień 3 dni temu #29099 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak

Wanda Bednarek -Szymkowiak napisał: Dziękuję bardzo

W. B-Sz.

1 tydzień 3 dni temu #29109 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak

Wanda Bednarek -Szymkowiak napisał: Witam, poszukuję informacji o przodkach mojej prababki Karoliny Gondo z Boguszów, z Węglowic urodzonej 1877 lub 1876, córki Jana i Katarzyny. Prababka zmarła w Częstochowie 15 lutego 1938 w...

W. B-Sz.

1 tydzień 3 dni temu #29110 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak

Wanda Bednarek -Szymkowiak napisał: Witam, poszukuję informacji o przodkach mojej prababki Karoliny Gondo z Bogusów, z Węglowic urodzonej 1877 lub 1876, córki Jana i Katarzyny. Prababka zmarła w Częstochowie 15 lutego 1938 w...

W. B-Sz.

1 tydzień 3 dni temu #29111 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak

Wanda Bednarek -Szymkowiak napisał: Dziękuję bardzo

W. B-Sz.

1 tydzień 3 dni temu #29119 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak

Wanda Bednarek -Szymkowiak napisał: Witam, poszukuję informacji o przodkach mojej prababki Karoliny Gondo z Bogusów, z Węglowic urodzonej 1877 lub 1876, córki Jana i Katarzyny. Prababka zmarła w Częstochowie 15 lutego 1938 w...

W. B-Sz.

1 tydzień 3 dni temu #29120 przez Wanda Bednarek -Szymkowiak

Wanda Bednarek -Szymkowiak napisał: Witam, poszukuję informacji o przodkach mojej prababki Karoliny Gondo z Boguszów, z Węglowic urodzonej 1877 lub 1876, córki Jana i Katarzyny. Prababka zmarła w Częstochowie 15 lutego 1938 w...

W. B-Sz.

Czas generowania strony: 2.813 s.