Co dalej ... Proszę o wskazówkę

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28642 przez Adriana Darłak
Co dalej ... Proszę o wskazówkę was created by Adriana Darłak
Witam, jak ustalić z skąd przybyła prapra...babcia jeśli w akcie zgonu nie pisze miejsca urodzenia, a matka jest nie pamiętna. a ona sama nigdy nie zamężna.
Jej ojciec Franciszek Jędras - według aktu zgonu z Jędrzejowa z 1907r. Z przekazów ustnych od rodziny którą odnalazłam dowiedziałam się że był on Węgrem i spolszczył nazwisko na Jędras, prawdopodobnie węgierskie brzmiało András ale czy dokładnie tak to nie ma pewności.
Jedyne co ustaliłam, to że Katarzyna pracowała jako dziewka służąca w folwarku w Krasicach w roku 1862 i urodziła tam syna Leonarda (ojciec nieznany). Podczas ślubu syna była komornicą w roku 1882 w Krasicach.
z aktu zgonu wynika że urodziła się w 1821r, a według aktu urodzenia syna że 1839.

Proszę o pomoc, lub jakąś wskazówkę.
Pozdrawiam
Adriana

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #28666 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Co dalej ... Proszę o wskazówkę
Wie Pani w którym Jędrzejowie? Sprawdziła Pani tamtejsze metryki? Jeśli tak to proszę spróbować poprosić o pomoc na forach genealogicznych węgierskich i tutaj www.facebook.com/groups/CentralEuropeGen...chCommunity/?fref=nf . Zna Pani prawdopodobne brzmienie nazwiska przodka, może ktoś pomoże. Z autopsji wiem, że w poszukiwaniach zagranicznych najlepiej pytac tamtejszych genealogów. Jesli Pani sobie życzy to chętnie Panią dodam do podlinkowanej grupy.

O poszukiwaniach na Węgrzech wiecej tu www.kimonibyli.pl/poszukiwania-na-wegrzech-nowa/
Alan Jakman jeśli chodzi o Węgry poleca kontakt z www.facebook.com/nickmgombash?fref=ts
Ostatnia7 lata 2 miesiąc temu edycja: Krystian Zamorowski od.
The following user(s) said Thank You: Adriana Darłak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #28667 przez Adriana Darłak
Replied by Adriana Darłak on topic Co dalej ... Proszę o wskazówkę
Witam,
W Jędrzejowie świętokrzyskim, tak sprawdziłam. Nie znam węgierskiego żeby pytać tamtejszych genealogów.
Sprawdzałam na Family Search nazwska fonetyczne Andras i to nazwiska Węgrzech/ Słowacji to jak u nas Nowak, Gil itd.
Co to jest ta podlinkowa grupa?
Pozdrawiam
Ostatnia7 lata 2 miesiąc temu edycja: Adriana Darłak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28668 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Co dalej ... Proszę o wskazówkę
Edytowałem ostatni post dodając dodatkowe inf. Jest to grupa skupiająca ludzi, którzy poszukują swoich przodków w Europie. Można pisać przez tłumacza google. Może ktoś będzie miał pomysł jak Pani pomóc. W poprzednim poście podałem również link do genealoga z Węgier.
The following user(s) said Thank You: Adriana Darłak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie