Poszukuję informacji o miejscowości Bargły

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #29202 przez Andrzej Henryk Żak
Poszukuję informacji o miejscowości Bargły was created by Andrzej Henryk Żak
Witam
Poszukuję informacji dotyczących wsi Bargły. około 1929 lub 1930 osiedlił się tutaj mój dziadek Stanisław Olejarski. Po dwóch latach powrócił z Francji i zatrudnił się w tutejszej kopalni rudy żelaza. Sprowadził tu swoją żonę i dzieci. Wynajął mieszkanie w byłej karczmie. Mieszkał tam do 1947 roku.
- Czy ktoś z Państwa ma jakakolwiek informację o tej karczmie?. W którym miejscu Bargieł się znajdowała?. Kto był jej właścicielem?. Z opowiadań mojej mamy wiem, ze był to budynek drewniany, kryty strzechą. Moi dziadkowie mieszkali w dużym pomieszczeniu z drewniana podłoga i dużym piecem z okapem. Po drugiej stronie sieni było inne mieszkanie, z klepiskiem, w którym mieszkała jakaś rodzina z siedmiorgiem dzieci.
- mój dziadek prawdopodobnie był członkiem górniczej orkiestry w Bargłach. Z opowiadań swojego wujka wiem, ze posiadał skrzypce, na których wieczorami grał rodzinie. Czy ktoś z Państwa dysponuje może jakimiś wykazami imiennymi członków tej orkiestry w latach 30-ych ?. Będę wdzięczny za wszelkie informacje lub wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #29206 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Poszukuję informacji o miejscowości Bargły
W Archiwum Państwowym w Częstochowie znajduje się dokument "Parcelacja pokarczemnej osady Poczesna-Bargły, gminy Poczesna, powiat częstochowski." Może tam Pan coś znajdzie. Pozdrawiam. S M

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie