Proszę o tłumaczenie z j. rosyjskiego aktu urodzenia i aktu ślubu

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32249 przez Janusz Sneka
Proszę o tłumaczenie z j. rosyjskiego aktu ur. nr 158 Piotra Kozaka oraz aktu ślubu nr 50 Ignacego Kozak i Katarzyny Pasieka którzy podejrzewam że są jego rodzicami. Bardzo słabo znam j. rosyjski ale wydedukowałem że to małżeństwo musieli brać w bardzo młodym wieku i nie wiem czy ten akt małżeństwa rzeczywiście należy do rodziców Piotra czy to tylko zbieżność nazwisk.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu - 6 lata 2 miesiąc temu #32251 przez Stanisław Jegier
Piła 158. Działo się we wsi Truskolasy 01. /13./ maja 1883 r. o godz. 11 w południe.
Zjawił się osobiście Ignacy Kozak, rolnik, lat 25, żyjący w Pile, w towarzystwie Józefa Kuleja, lat 50 i Antoniego Majchrzaka, lat 50, obaj rolnicy z Piły
i okazał nam noworodka płci męskiej i oświadczył, że urodził się on we wsi Piła
24.04. /06. maja/ br. o godz. 1 po południu, z jego prawnej żony Katarzyny z d. Pasieka, lat 28.
Noworodkowi na chrzcie w dniu dzisiejszym dano imię Piotr a chrzestnymi byli Antoni Tomczyk i Julianna Mańka.
Akt ten przeczytano niepiśmiennym itd.

Ślub brali w 1869 r. ona miała 16 lat on 24. Piotr urodził się w 1883 r. , po 14 latach. On w akcie ślubu ma imiona Antoni, Ignacy, w metryce chrztu Ignacy. W metryce chrztu on ma 25 lat ona 28.
Moim zdaniem są zbyt duże różnice.

Pozdrawiam
Stanisław
Ostatnia6 lata 2 miesiąc temu edycja: Stanisław Jegier od.
The following user(s) said Thank You: Janusz Sneka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32253 przez Janusz Sneka
Bardzo Panu dziękuję. Tak czułem że coś tu się nie zgadza, szukam dalej. Pozdrawiam:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32255 przez J K R
To nie wszystko a może być istotne, jest jeszcze jeden szczegół - w 1909 r. Piotr poślubił Mariannę Nogal, ceremonia obyła się w kościele w Truskolasach.

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Janusz Sneka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32256 przez Stanisław Jegier
Proszę jeszcze pamiętać, że także metryka urodzin Piotra Kozaka może nie pasować do Pana drzewa, a metryka ślubu Antoniego i Katarzyny Pasieka może pasować.
Ja stosuję zasadę, że najpierw dopasowuję metrykę ślubu a potem dopiero dzieci.

Pozdrawiam
Stanisław
The following user(s) said Thank You: Janusz Sneka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32260 przez Janusz Sneka
Ja na razie szukam przodków w linii prostej zaczynając od moich dziadków do pradziadków itd.
Mam akt ślubu Piotra Kozaka z Marianną Nogal, którzy są rodzicami mojej prababci Stanisławy Kozak, i z tego co mi się udało wydedukować z tego aktu (nigdy nie uczyłem się rosyjskiego, ale pożyczyłem podręcznik ze szkoły i sam coś próbuje odczytywać chociaż wiek, daty i miejscowość;)), to że Piotr urodził się ok. 1883 roku i że jego rodzicami byli Ignacy Kozak i Katarzyna Pasieka.
Być może ja coś źle przetłumaczyłem albo ich ślub był w innej parafii, bo Katarzyna mogła pochodzić z innej miejscowości niż Piła i z innej parafii, a nazwisko Pasieka jest dość popularne, podobnie jak Kozak.

Dodam w załączniku jeszcze akt urodzenia mojej prababci Stanisławy Kozak (nr238) i akt ślubu jej rodziców Piotra i Marianny (nr 55) jeśli ktoś miałby troszkę czasu i chęci żeby sprawdzić czy dobrze wydedukowałem pokrewieństwo tych osób to byłbym wdzięczny:)

Pozdrawiam
Janusz
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie