Prośba o pomoc w odczytaniu aktu małżeństwa

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34302 przez Andrzej Witczak
Prośba o pomoc w odczytaniu aktu małżeństwa was created by Andrzej Witczak
Witam,
Proszę o pomoc w odczytaniu aktu małżeństwa numer 11 Gotliba Hofmana.
Niestety nie mam wprawy w odczytywaniu tak nieczytelnych aktów. Część udało mi się odczytać ale niestety nie wszystko. W tym akcie znajdują się bardzo istotne dla mnie informacje.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34306 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Prośba o pomoc w odczytaniu aktu małżeństwa
Takie akty mają na ogół taką samą formę - proszę sobie zobaczyć w jakiejś innej parafii, gdzie ksiądz/organista mieli może bardziej czytelne pismo. Daty zawsze są pisane słownie dla uniknięcia pomyłek. Najważniejsze informacje z aktu 11:

Żytniów 9 X 1836 2 po poł.

Świadkowie: Sebastian Skiba, lat 32 i Mikołaj Polanka, lat 33, gospodarze z Pustkowia Prosna, parafia Praszka

Pan młody: [tu:] Gotlip Hofman, młodzian (=kawaler), syn ?Gottyra (może miało być Gotfryda?) i Zuzanny z Matusiaków, rolników już nieżyjących, urodzony w Pustkowiu Pomyków, lat 36

Panna młoda: Agnieszka Marianna, panna, córka Walentego i Franciszki z Busiaków, małżonków Kozów, młynarzy też z Pomykowa, lat 22.

Następnie informacja o zapowiedziach, zezwoleniu rodziców, braku przeszkód i niezawieraniu intercyzy (umowy przedślubnej) - to właśnie znajdzie Pan w każdym akcie małżeństwa z tych czasów.
The following user(s) said Thank You: Andrzej Witczak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34307 przez Andrzej Witczak
Replied by Andrzej Witczak on topic Prośba o pomoc w odczytaniu aktu małżeństwa
Dziękuje za odczytanie aktu. Wątpliwości miałem co do imion i nazwisk rodziców panny młodej.
Pozdrawiam,
Andrzej

Witczak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie