Metryka ślubu pradziadka

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7855 przez Stanisław Cieślik
Metryka ślubu pradziadka was created by Stanisław Cieślik
Witam,
Czy mógłby mi ktoś z Państwa pomóc rozszyfrować ciąg dalszy aktu ślubu mojego pradziadka Jana Mendyka z Anną Kwitek, córką Stanisława i Franciszki Kwitek z domu Kowal z parafii Bidziny w Guberni Kieleckiej z 1904r.
(Gen Baza, AP Sandomierz, Bidziny 1886-1906_śl, K_02143.JPG (strona 173, strona księgi 339)
Zaczyna się (chyba) mniej więcej tak: "Działo się w to w miejscowości Bidziny 15 września 1904 roku o godzinie 10 rano. Stawili sie w obecności Andrzeja Świątka zam. w miejscowości Bidziny i Antona Lenartowicza z miejscowości Janowice, chłopów, Jan Mendyk, syn Janiny Marianny (Goraj?)...."
Dalej nie mogłem odczytać ze względu na mój kiepski rosyjski i nieznajomość rodziny pradziadka. znalezienie tego aktu to mój pierwszy ślad jaki znalazłem n.t. pradziadka, który zakończył życie podobno na Sachalinie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 miesiąc temu #7863 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Metryka ślubu pradziadka
Nr 15
Janowice
Jan Mendyk
Anna Kwitek
Zdarzyło się we wsi Bidiznach piętnastego/dwudziestego ósmego września tysiąc dziewięćset czwartego roku o godzinie czwartej rano. Ogłaszamy, że w obecności świadków Andrzeja Świątka lat trzydzieści sześć mieszkańca wsi Bidziny i Antoniego Lenartowicza lat pięćdziesiąt pięć mieszkańca wsi Janowice chłopów zawarto dzisiaj religijny związek małżeński między Janem Mendykiem lat dwadzieścia jeden, kawalerem synem Jana i Marianny z domu Goraj małżonków Mendyków chłopów służących urodzonym we wsi Bidziny tejże parafii a zamieszkałych przy rodzicach w Janowicach i Anną Kwitek lat dwadzieścia pięć panną, córką Stanisława i Franciszki z domu Kowal małżonków Kwitków urodzoną w Janiszewie /?/ parafii Borawskiej (Borowskiej?) lubelskiej guberni i zamieszkałą we wsi Janowicach parafii bidzińskiej na służbie. Małżeństwo to poprzedziły trzykrotne zapowiedzi ogłoszone w tutejszym kościele parafialnym w niedziele, w dniach dwudziestego drugiego sierpnia/czwartego września, dwudziestego dziewiątego sierpnia/jedenastego września i piątego/osiemnastego września tego roku. Nowo zaślubieni oświadczyli, że nie zawarli umowy przedślubnej. Religijny obrzęd małżeństwa został odprawiony przez księdza Stanisława Abramowicza proboszcza parafii borowskiego (borawskiej?), na podstawie pozwolenia wydanego przez proboszcza parafii bidzińskiej. Akt ten obecnym niepiśmiennym przeczytany przez nas podpisany.
Ks. (...)

pzdr
pg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie