Akta zgonu cyrylicą pisane

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8005 przez Sz Rubisz
Akta zgonu cyrylicą pisane was created by Sz Rubisz
Uprzejmie proszę o może nie tyle przetłumaczenie słowo w słowo. Zależy mi na kluczowych danych jak daty, nazwiska, wiek. Widzę tam swoje nazwisko, także pra(x2)babki Tajchman. Ale pozostałe "hieroglify" są dla mnie nieznane.

Dziękuję!
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #8020 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Akta zgonu cyrylicą pisane
Mam nadzieję,że w miarę wiernie przetłumaczę

857 Zawodzie.Działo się w mieście Częstochowie w parafii Św. Zygmunta 18/30 grudnia 1894 roku o 9 rano. Stawił się Walenty Rubisz 29 lat, zamieszkały w (na) Zawodziu i Łukasz Flaczyński 28 lat zamieszkały w Częstochowie, obaj robotnicy i oświadczyli,ze 16/28 grudnia tego roku o 3 po południu w(na) Zawodziu zmarła Michalina Rubisz urodzona i zamieszkała przy rodzicach robotnikach w(na) Zawodziu córka Walentego i Marianny z domu Tejchman małżonków Rubisz, 1 rok i 3 miesiące mająca.Po naocznym przekonaniu się ...itd.

656 Zawodzie. Działo się w mieście Częstochowie w parafii Św.Zygmunta 14/26 września 1896 roku o 3 po południu.Stawił się Walenty Rubisz 29 lat zamieszkały w(na) Zawodziu i Ignacy Jura l.29 zamieszkały w Częstochowie , obaj robotnicy i oświadczyli, że wczorajszego dnia o 12 w nocy w (na) Zawodziu zmarł Stanisław Rubisz, urodzony i zamieszkały przy rodzicach w (na) Zawodziu syn Walentego i Marianny z d. Tejchman małż.Rubisz, 9 miesięcy mający. Po ....itd.

1247 Częstochowa.Działo się w miescie Częstochowie w par.Św.Zygmunta 20 paźdz./2 list. 1902 roku o godz.10 rano. Stawił się Walenty Rubisz i Leon Kasprzyk??, obaj ....? robotnicy i oświadczyli,że 17/30 paźdz. tego roku o 8 wieczorem w Częstochowie zmarła Michalina Rubisz, tu urodzona , córka robotnika Walentego i Marianny z d.Tejchman małż. Rubisz, 1 rok mająca. Po przekonaniu się....

Wiek osób podawany jest w zapisach bardzo różnie i często nie jest zgodny z prawdą, w akcie ostatnim brak wieku osób stawających do aktu. Mam nadzieję,że jeśli coś jest błędnie odczytane, to nasi wspaniali Forumowicze - poprawią i uzupełnią.
Pozdrawiam
Ostatnia11 lata 1 miesiąc temu edycja: Halina Klimza od. Powód: pomyłka
The following user(s) said Thank You: Sz Rubisz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8027 przez Sz Rubisz
Replied by Sz Rubisz on topic Akta zgonu cyrylicą pisane
Stokrotne dzięki Pani Halino. O wieku już się przekonałem jak przykładowo pra(x4)dziadek przez 5 lat liczył sobie cały czas 40 lat :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie