Prośba o uzupełnienie tłumaczenia z j. rosyjksiego

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16581 przez Jacek Dzianok
Witam

Jest to akt zgonu Jana Dzianok z 1914 roku. Dotychczas udało się przetłumaczyć:

Akt 811 Częstochowa
24.06.1914 godz. 1 po południu,
Świadkowie - Piotr Dzianok i Szymon Cierpiał wieśniacy-rolnicy z Brzezin Małych, obaj pełnoletni
Zmarł o 6 rano w Brzezinach Małych Jan Dzianok rolnik 41 lat urodzony w Brzezinach Małych, syn Wincentego i Katarzyny z Gonciarzy, pozostawił owdowiałą żonę Mariannę z Rajchertów.


Jest to skan z zasobów FamilySerch Akty zgonów - Częstochowa - 1915r. Czy nie ma tam informacji o przyczynie zgonu i miejscu pochowania? Czy to jest akt spisany przez Kościół Św. Zygmunta w Częstochowie do którego parafii wówczas należały Brzeziny Małe czy to jakiś ogólny akt z diecezji?

Proszę o pomoc to jedna z większych tajemnic rodziny :)

link do aktu ponieważ nie mogę dodać załącznika
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95ab6ca17af372e4.html

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16583 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Prośba o uzupełnienie tłumaczenia z j. rosyjksiego
Dzień dobry Panie Jacku, akt zawiera informacje podane przez Pana. Akty narracyjne nie zawierały zapisów o przyczynie zgonu, czy pochówku. Metryka spisana jest w parafii św. Zygmunta. Przyczyny zgonu i inne mniej lub więcej ważne informacje zawierają metryki tabelaryczne. Spotkałam się z nimi w Parafii Przystajń.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16587 przez Jacek Dzianok
Replied by Jacek Dzianok on topic Prośba o uzupełnienie tłumaczenia z j. rosyjksiego
Dziękuję Pani Elżbieto. Czyli poszukiwania miejsca pochówku pra pra dziadka legły w gruzach?
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16589 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Prośba o uzupełnienie tłumaczenia z j. rosyjksiego
...myslę, że tak. Można domniemać, gdzie został pochowany, skoro akt spisano u św. Zygmunta. Nie znam tamtych terenów, trudno mi się jest odnieść. Czy istniały księgi cmenntarne wtedy? Nie spotkałam się z tym. Mam jednak nadzieję, że długoletni i doświadczeni Forumowicze, coś Panu podpowiedzą. Życzliwość genealogów częstochowskich nieraz jeszcze Pana zaskoczy! Symbolicznie jest Pan bardzo blisko swego Pradziadka. Pozdrawiam i życzę...cierpliwości w poszukiwaniach Przodków.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie