Mój przodek pochowany w kościelnej krypcie w Dzietrznikach ?

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27310 przez Jacek Janik
Witam Państwa serdecznie
Poszukując moich przodków odnalazłem w Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej dokument świadczący o tym, że mój przodek Wojciech Janik ur. 25.08.1717r. zgon 20.03.1768r. został pochowany w Kościele w Dzietrznikach pow. wieluński.
Kim był? Dlaczego spotkał go taki zaszczyt? Mam już skompletowana całą linię a tu taka zagwozdka.
Szukam także rodziców Wojciecha. Wiem tylko, że ojcem Wojciecha Janika był Kazimierz Janik a matką Regina Janik z domu Lubas (Lubasianka).

Jeżeli ktoś Was może mi pomóc byłbym wdzięczny.

Zacznę może od załącznika z pochówku Wojciecha Janik. Tylko dlaczego w Kościele go pochowano? Gdzie mogę dotrzec do innych zapisów z tego faktu.?

Pozdrawiam - Jacek Janik z Wrocławia

JJ
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27328 przez J K R
Na pewno zgon w marcu?

Ja widzę, że to aprilus a to przecież jest kwiecień.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27331 przez Jacek Janik

J K R napisał: Na pewno zgon w marcu?

Ja widzę, że to aprilus a to przecież jest kwiecień.



... oczywiście, że w kwietniu :):) przepraszam. Dokładna data śmierci to: 18 kwietnia 1768r. w Dzietrznikach.

Niemniej bardzo proszę o pokierowanie mnie gdzie szukać dotarcia do Ksiąg Zgromadzenia Wieluńskiego Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Tam z pewności znajdzie się zapis o tym fakcie.

JJ

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27333 przez J K R
Witam.

Ja spróbowałbym tu >>>> www.paulini.pl

a więc pewno Jasna Góra!

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #27335 przez jadwiga jagodbol
Witam;


Z mojego pobieznego tłumaczenia wynika, ze "...zmarł w domu własnym we Wspólnocie Św. Matki Koscioła oddał dusze Bogu. Jego ciało dnia 20 tego miesiaca pochowano pod podłogą ołtarza koscioła w Dzietrznikach ... przyjął komunie św. dnia 5 kwietnia, opatrzony swietymi sakramentami dnia 15 tego miesiaca. "

Prawdopodobnie zmarły był We Wspólnocie Matki Bozej. Były to osoby świeckie, które chowali w tych latach w kosciołach


O tym kogo chowali w kosciołach

pl.wikipedia.org/wiki/Krypty_pod_Ko%C5%9...erza_Kr%C3%B3lewicza

pozdrawiam

jagodbol
Ostatnia7 lata 6 miesiąc temu edycja: jadwiga jagodbol od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #27339 przez jadwiga jagodbol
Witam;

Z mojego pobieznego tłumaczenia wynika, ze "...zmarł w domu własnym we Wspólnocie Św. Matki Koscioła oddał dusze Bogu. Jego ciało dnia 20 tego miesiaca pochowano pod podłogą ołtarza koscioła w Dzietrznikach ... przyjął komunie św. dnia 5 kwietnia, opatrzony swietymi sakramentami dnia 15 tego miesiaca. "

Zmarły był We Wspólnocie Matki Bozej. Były to osoby świeckie, bedące we wspólnotach przykościelnych i zasłuzonych chowali w tych latach w kosciołach.

Przydałoby sie odszukać takiego wykazu zmarłych jak ponizej :


www.stoczek.pl/piroS5Szn,Zmarli-Franciszkanie


pozdrawiam

jagodbol
Ostatnia7 lata 6 miesiąc temu edycja: jadwiga jagodbol od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie