akt chrztu - łacina

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #27997 przez Ala.W
akt chrztu - łacina was created by Ala.W
Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu urodzenia Agnieszki Szczęsnej. Jego zawiłość przerosła moją umiejętność łaciny. Mam wrażenie, że dziecko miało wyjątkowo długie imię i zupełnie też nie umiem rozszyfrować imienia matki.

W kolejnym akcie - tym razem ślubu - nie umiem poradzić sobie z rozszyfrowaniem nazwiska panny młodej. Wydaje mi się, że to ta sama Agnieszka której akt chrztu sprawia mi problem. Czy " Szczesniąnka" pochodzi od nazwiska Szczęsny czy Szcześniak ?

Pozdrawiam
Ala
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28001 przez M. D.
Replied by M. D. on topic akt chrztu - łacina
Dziecko dostało imię po św. Agnieszce z Montepulciano. Urodzone dzisiaj ok. 9:00 rano. Imienia matki nie jestem w stanie przeczytać. :-(

pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_z_Montepulciano

Co do nazwiska z aktu ślubu może znajdzie się ktoś bardziej obeznany.

Pozdrawiam,
Margit
The following user(s) said Thank You: Ala.W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28002 przez Ala.W
Replied by Ala.W on topic akt chrztu - łacina
Dziękuję za pomoc. Wydaje mi się, że imię matki to Urszula/Vrsula. Pozostaje więc kwestia nazwiska .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28003 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic akt chrztu - łacina
Akt chrztu:
Ja, ten co wyżej, ochrzciłem córkę o imieniu Agnieszka z Montepulciano, dziś ok. godz. 5 rano urodzoną, Pracowitych Józefa i Urszuli Szczęsnych, prawowitych małżonków ze wsi Markowice, której rodzicami chrzestnymi byli Stanisław Marchewka z Koziegłówek i Katarzyna Kowalka (=żona p. Kowala) ze wsi Cynków. Położna: Gertruda Dydówna z tej samej wsi Markowice
The following user(s) said Thank You: Ala.W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28004 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic akt chrztu - łacina
Akt ślubu:

Ja, ten sam, pobłogosławiłem małżeństwo pomiędzy Mateuszem Karasiem i Agnieszką Szczęśniąnką (córką Szczęsnego) ze wsi Pińczyce, po załatwieniu wszystkiego, co należało załatwić, w obecności całego zgromadzenia, plebana i świadków Melchiora Leśniaka i Łukasza Kołodzieja z tej samej wsi
The following user(s) said Thank You: Ala.W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28080 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic akt chrztu - łacina
To nazwisko Szczęsna występuje do dzisiaj w Markowicach. Nazwisko Karaś natomiast "wymarło" w Pińczycach. Dydówna to dzisiaj Duda.

Pozdrawiam

Teresa
The following user(s) said Thank You: Ala.W

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie