Pouczająca lektura akt stanu cywilnego na przykładzie księgi USC Parafii Truskolasy z roku 1857

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2228 przez Halina Klimza
Droga Pani,
będę w archiwum dopiero we wrześniu niestety, całe dwa przyszłe miesiące mam wypełnione obowiązkami rodzinnymi . Jak poszperam ,to jeśli coś znajdę ,odezwę się...
pozdrawiam
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2236 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Witam. Bardzo dziękuję i będę z niecierpliwością wyczekiwała na wiadomość od Pani. Honorata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #2324 przez Tomasz Krzywanski
Jeśli chodzi o Osowskiego (czy Ossowskiego) to pomyliłem parafie.
Chodzi o parafię Św.Zygmunta w Częstochowie. W 1830 roku odbył się tam slub między Napoleonem Ignacym Ossowskim a Joanna córka Bonawentury i Joanny małzonków Trepków z Woli Stankowskiej (akt nr 85)
pozdrawiam
Ostatnia13 lata 8 miesiąc temu edycja: Tomasz Krzywanski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2325 przez Andrzej Kuśnierczyk
Mam pytanie: czy w akcie jest nazwisko panieńskie zony Bonawentury Trepki? Powinna to być Joanna z Łuczyckich.

Inna córka Bonawentury - Ludwika wyszła za Ludwika Knopffa - wójta gminy Kamienica Polska (zm. w 1845 r.)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2326 przez Andrzej Kuśnierczyk
Ps
Chodzi o Wolę Hankowską w gminie Mykanów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2327 przez Halina Klimza
Panie Andrzeju,
w zapisach "alegat"w Truskolasach natknęłam się na ślub Romualda Ossowskiego z siostrą mojej 3 X prababki- Filipiną Gajda (córką młynarza z Kawek).Tenże Ossowski (młynarz z Zakrzewia k/Kłobucka)był synem Ignacego Ossowskiego -dzierżawcy wsi Babie oraz Maksymilii (Maksymiliany?) z Trepków.Owa dama w roku 1858 była już wdową i mieszkała w Radomsku.Może to jakaś krewna "owych Trepków"? Liczę na "skarbnicę" Pańskiej wiedzy z czystej ciekawości, bo to dość odległe koligacje, więc na razie nie będę się zagłębiać w ten temat.
Kłaniam się

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie