Pouczająca lektura akt stanu cywilnego na przykładzie księgi USC Parafii Truskolasy z roku 1857

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2036 przez Radosław Jamróz
Tacy ludzie jak Pani to skarb, którzy poznają ciekawe fakty i dzielą się nimi.
Miło jeśli odnajdzie się nazwisko występujące w swoim drzewie. Jestem obecnie na etapie drążenia korzeni Teofila Czarneckiego i Antoniny Cykowskiej - moich prapradziadków ze strony matki. Pobrali się właśnie w Parafii Truskolasy. A z tego co wiem ojcem Antoniny był Wojciech Cykowski. Może właśnie to on występuje w tym artykule jako "młynarz z Panek". Jeśli tak to już bym wiedział kim był, ale jego żony ani rodziców jeszcze nie odnalazłem. Ale trzeba być wytrwałym.

Pozdrawiam serdecznie!

Radek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #2037 przez Halina Klimza
Panie Radku,
dziękuję za miłe słowa, przy okazji "szperania" może coś więcej odkryję,to się podzielę informacją.
Pani Joanno - Akt nr 21 w Allegatach za rok 1858 ,strona 23 - odnosi się on do aktu ślubu nr 41 (tego aktu nie sprawdzałam,bo on jest w innej księdze) .Wszystko dotyczy roku 1858 .Łatwo więc będzie osobie kserującej odnaleźć ten akt.
Pozdrawiam
Halina
Ostatnia13 lata 11 miesiąc temu edycja: Halina Klimza od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2039 przez Tomasz Krzywanski
O ile dobrze pamietam, przegladajac metryki krzepickie, natknalem sie na akt slubu (ok 1820) zawartego miedzy Napoleonem Ossowskim a panna Trepka (corka dziedzica Kiedrzyna - wzmiankowanego na stronie w spisie zolnierzy napoleonskich )
Moglem cos pomieszac, ale przejrze notatki to powiem wiecej.

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2041 przez Halina Klimza
Panie Tomaszu,
będę niezmiernie zobowiązana.Choć to daleka koligacja, bo Ossowski ożenił się z siostrą naszej 3Xprababki, to jednak dość ciekawa informacja.
Pozdrawiam- Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2087 przez Tomasz Krzywanski
gdy tylko znajde notatki to oczywiscie napisze do Pani

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2226 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
WitaM pANI hALINO. jEŻELI MA pANI DOSTĘP DO alegat, może się Pani spotkała z nazwiskiem Skąpski Euzebiusz. Będąc w archiwum w Częstochowie znalazłam akty urodzenia mojego dziadka Antoniego Skąpskiego i jego siostry Stanisławy ( rok 1851 i 1854 - miejscowośc Bieżeń- parafia Truskolasy ). Niestety mieszkam 300 km od Częstochowy i nie mam zbyt wielu możliwosci przegladania akt, może sa jakieś wzmianki w alegatach, bo prawdopodobnie Euzebiusz skądś przybył, ale nazwisko Skąpski w tamtych okolicach pojawia się wcześniej. A tak poza tym to fantastyczna z Pani strony praca. Wielkie dzięki. Honorata Huk ( z domu Skąpska )

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie