Projekt Huta

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #26949 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Projekt Huta
Warto byłoby dotrzeć do protokołu zebrania , by poznać intencje sołtysa Sałaty, który wyrażał opinie części mieszkańców Błeszna.
A jeśli już mowa o Błesznie.Z przykrością informuję, że tego lata przestało bić źródełko w rejonie dawnego dwory w Błesznie ( i dawnej fortalicji), którego ostatnim właścicielem był Izrael Rozenbaum ( i jego potomkowie). Zmarł w tym roku mieszkający w pobliżu p. Dróżdż, potomek ogrodnika w majątku Rozenbaumów. Nb starsi mieszkańcy Błeszna ( z kilkoma rozmawiałem przed laty) wspominali Rozenbaumów życzliwie.
The following user(s) said Thank You: Krzysztof Łągiewka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27030 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Projekt Huta
"Kurjer Warszawski" z 14.VI.1910 r., N° 162, str. 4:
Przed kilku dniami dziewieciu ludzi uzbrojonych w brauningi i mauzery wtargnelo do urzedu gminnego Huta Stara, pod Czestochowa. Napadajacy zazadali od pisarza BOGNARSKIEFGO kluczy do kasy, gdy zas im odmowiono, usilowali bezskutecznie wylamac kase, poczem zniszczywszy portrety Cesarskie, umkneli.
______________________
AF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu - 2 lata 9 miesiąc temu #42335 przez Ania Oleksiak
Replied by Ania Oleksiak on topic Projekt Huta
Dzień dobry.
Piszę odnośnie rodziny Corn i Bazler. 
Niedawno zaczęłam szukać swoich przodków pochodzących z Poczesnej. 
Moja prababcia urodziła się w Poczesnej w 1898r.
Szukając pozostałych przodków również doszukałam się w nich Franciszka Corn (z początku myślałam, że pochodził z Szymbarku koło Gorlic) i Klary Bazler urodzonej we Wsi Friedrichsdorf w Czechach. Byli oni rodzicami Józefy Corn (przypuszczam, że to siostra Barbary Corn lub szwagierka). 
Wychodzi na to, że mamy wspólnych przodków :) 
Pozdrawiam :)
Ostatnia2 lata 9 miesiąc temu edycja: Ania Oleksiak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie