Szlachta okolic Częstochowy

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14022 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Szlachta okolic Częstochowy
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-266-115...,362934401,362496001
Jakiś Jegomość i Jakaś Jegomośćmianka i Hrabia w Zagórzu

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14200 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Szlachta okolic Częstochowy
Akt małżeństwa Karola Bergmana, pisarza prowentowego z Zagórza (dobra hr. Haugwitza) 22 -letniego z Ewą Chudzicką 32-letnią

Świadkowie: Daniel Busse "burgrabia Sądu Powiatowego z Radomska , Johan Sznajder piekarz z Częstochówki, Michał Chudzicki z Dankowa, Józef Pelka z Sychowa [?]

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14212 przez Joanna Lewicka
Replied by Joanna Lewicka on topic Szlachta okolic Częstochowy
Teresa Z. wspomniała o Brzozowskich h. Belina z Kłobucka. Skąd, Tereso, zaczerpnęłaś tę informację? Pytam, bo to moi ulubieni przodkowie i dlatego każda wzmianka o nich jest dla mnie ważna.
Belina Brzozowscy to stara rodzina szlachecka, ale w Kłobucku osiadł ok. roku 1888 jako lekarz jeden z jej członków - mój pradziadek, Teofil Władysław Brzozowski. Tutaj spędził całe swoje dorosłe życie, pozostawiając po sobie opinię lekarza - społecznika. Tutaj przyszły na świat i wychowały się wszystkie jego dzieci. Tutaj umarł w roku 1914, tuż po wydaniu na niego carskiego wyroku za działalność antyrosyjską. Jestem w trakcie pisania opracowania o tej mojej gałęzi rodzinnej - aby osoba Doktora i jego dzielnej żony trwała w pamięci przynajmniej moich dzieci i wnuków.
Pozdrawiam -
Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #14224 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Szlachta okolic Częstochowy
Znałam wnuczkę tego lekarza, kuzynkę mojej teściowej...Ostatnio 2 wnuczki (siostry) mieszkały w Warszawie, kontakt się urwał, gdy odeszła moja teściowa(mama). Z naszego Towarzystwa bywał w Warszawie u niej nasz szef, który napisał o doktorze Brzozowskim artykuł. Wiem też, gdzie ta wnuczka w Częstochowie mieszkała...
Teresa
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: Teresa Z. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14661 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Szlachta okolic Częstochowy
Skrzeszowski, Krzywanski, Strzelecka (Borowno, Nieznanice, Bartkowice, Witkowice)
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-267-128...,362754601,362770201

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #15232 przez Piotr Gospodarek
Replied by Piotr Gospodarek on topic Szlachta okolic Częstochowy
Tomasz Sokołowski z Turowa i Anna Garłowska wzięli ślub w Przybynowie w 1786. Anna zmarła w 1797, Tomasz w 1818, niestety nigdzie nie wpisano imion rodziców.
Wojciech Sokołowski, ich syn, ożenił się z Rozalią z Marciszewskich (córką Macieja i Marianny, w niektórych aktach nazwisko występuje w formie Maciszewscy) - daty nie udało mi się ustalić.

[to w odpowiedzi na post Pani Teresy Z.]
Ostatnia9 lata 7 miesiąc temu edycja: Piotr Gospodarek od.
The following user(s) said Thank You: Sebastian Górecki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie