Szlachta okolic Częstochowy

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17066 przez Karen Gladysz-Gryff
Replied by Karen Gladysz-Gryff on topic Szlachta okolic Częstochowy
Drogi Pan Piotr, jestem bardzo wdzięczny za pomoc. Jestem zachwycona z tego fragmentu informacji. Wiedziałem, że rodzina mojej babci pochodzi z Częstochowy, ale nie okaże się, że przodkowie mojego dziadka też.

Jestem bardzo wdzięczny.

Pozdrowienia z Edynburga.

Karen

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17518 przez J K R
Replied by J K R on topic Szlachta okolic Częstochowy
1815 r. Franciszek Gnoiński posesor (właściciel, posiadacz) wsi Hutka (Huta dawniej) i jego żona Elżbieta z Wiśniowskich.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 16 godzin temu - 9 lata 16 godzin temu #18372 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Szlachta okolic Częstochowy
Dziś znalazłem coś takiego:

Osiek, parafia Koziegłówki
Ur Kazimierz Schender de Schmieden Kowalski ekonom z Osieka
i Antonina Lochmann
Załączniki:
Ostatnia9 lata 16 godzin temu edycja: Tomek Janas od.
The following user(s) said Thank You: Paweł Molendowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18379 przez Paweł Molendowski
Replied by Paweł Molendowski on topic Szlachta okolic Częstochowy
Kowalscy pisali się czasem Saccander de Schmieden h.Wieruszowa. Kazimierz Kowalski poślubił Antoninę Karolinę Lochman (ur.27.05.1810 w Tuliszowie) dnia 26.02.1829 w Potoku.Po ślubie państwo młodzi przenieśli się do Osieka, gdzie Kazimierz Kowalski był ekonomem.Tam urodziło się co najmniej dwoje dzieci Antoniny i Kazimierza Kowalskich. Józef Jan Grzegorz-ur. 17.04.1830 był ochrzczony z wody w tym samym dniu.Świadkami byli Wlm Jan Stojowski sędzia pokoju i dziedzic Pińczyc oraz Wlm Marianna Karońska dziedziczka Osieka. W drugiej parze Roman Karoński dziedzic Osieka i Elżbieta Bontaniówna, panna z Pińczyc(córka Jana Kazimierza późniejsza małżonka Żarnowskiego) Drugie dziecko-jeśli dobrze odczytałem Bernard Michał Jan.Kowalscy byli powiązani z Lochmanami już wcześniej.Adam Kowalski-brat Kazimierza kupił Tuliszów od Konstacji Lochmanowej-babki Antoniny.Lochmanowie byli potomkami przybyłych ze Szwajcarii w 17 w. kupców, późniejszych patrycjuszy krakowskich.Znanymi przedstawicielami rodu był Marcin Lochman (zm.1680)kupiec i rajca krakowski, Dominik i Karol Lochmanowie, obaj archipresbiterzy, których odpowiednio medalion pamiątkowy i grobowiec znajdują się w bazylice Mariackiej w Krakowie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18385 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Szlachta okolic Częstochowy
A gdzie znajdowała się wymieniona Hutka ? Do jakiej parafii należała?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19492 przez Piotr Gospodarek
Replied by Piotr Gospodarek on topic Szlachta okolic Częstochowy
Z bazy właścicieli dóbr ziemskich:
Jakub Sokołowski i Katarzyna z Kmitów - Turów, ok. 1770, królewszczyzna, wybranictwo, 14 zł, 13 gr, 9 denarów kwarty rocznie.
Piotr Garłowski - Biskupice, ok. 1770, królewszczyzna, wójtowstwo, 99 zł, 13 gr, 9 denarów kwarty rocznie.
Dane na stronie przytoczono za: Summarjusz królewszczyzn w całej Koronie Polskiej, Żytomierz, 1861 r.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie