Zapomniane krypty w kościele w Kruszynie (Parafia św. Macieja Apostoła, Archidiecezja Częstochowska)

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7210 przez Kazimierz Konopka

Sławomir Worwąg napisał: Oczywiście zbiórka jest sensownym pomysłem, ale musi być przeprowadzona z głową, chodzi tu o przejrzystość finansową, kto miałby zbierać fundusze, co w przypadku jeżeli w konkretnym terminie nie udałoby się zebrać wymaganej sumy itd.
No i przede wszystkim, jak nie zostać objętym przez ustawę o zbiórkach publicznych i związanymi z nią obostrzeniami.

Jeśli założyć, że są osoby zdeterminowane, by przeprowadzić tę akcję, że mają ściśle określony cel, że są zgodne i że darzą się wzajemnym zaufaniem - to możnaby pozyskiwanie środków przeprowadzić "przez tacę".

Sławomir Worwąg napisał: Ksiądz proboszcz nie naciska na to, żeby był sponsor. Nie jest przeciwny badaniom, ale to nie oznacza, że chciałby mieć jeszcze na głowie organizowanie tych badań (z uwagi na rozliczne obowiązki związane m.in. z pracami remontowymi elewacji kościoła)

Dajcież co boskie - Bogu, a co cesarskie cesarzowi. Wyobrażam sobie, że istnieje podział ról, oparty o wzajemne zaufanie. Ksiądz jest gospodarzem i opiekunem "moralnym" - i to wystarczy. Resztą musi zająć się najbardziej zainteresowana osoba świecka - albo fachowiec wskazany przez tę osobę (po zaakceptowaniu przez księdza).

Sławomir Worwąg napisał: Z uwagi na zabytkowy przedmiot badań, muszą być one przeprowadzone przez profesjonalistów, mających stosowne uprawnienia. Amatorskie stukanie młotkiem raczej nie wchodzi w grę.

Jak zaznaczyłem: dobrze mi fantazjować, bo palcem przy tym nie kiwnę, ale... nie mnie (na szczęście) podejmować decyzje.

Sławomir Worwąg napisał: Ja generalnie namiary na takie firmy mam, ale nie chciałbym uprawiać kryptoreklamy na forum, a i tak ostateczną decyzję o wyborze firmy, myślę że podejmowałby sponsor(-rzy).

Z tego samego powodu nie podałem tu dokładnego adresu wspomnianej strony internetowej ;)

Trzymam kciuki za powodzenie

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7211 przez Sławomir Worwąg
Artykuł jest również zamieszczony na facebooku. Proszę o polecanie:
www.facebook.com/GenealodzyPL?ref=stream

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7389 przez Stanisław Bartecki
A czy Państwo się orientują gdzie można przejrzeć księgi metrykalne dla parafii Kruszyna po 1802 roku chodzi dokładnie o okres 1880-1900???

Stanisław Bartecki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7390 przez Przemysław Majchrzak
Księgi od 1875 do 1911r są w Archiwum Państwowym w Częstochowie.
Część ksiąg ( urodzenia do 1892 i zgony do 1909r) jest udostępniona na stronie familysearch.

Przemek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18706 przez Małgorzata Grzesiok

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie