Elżbieta Krasińska - akt zgonu

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #10870 przez Jacek Tomczyk
Elżbieta Krasińska - akt zgonu was created by Jacek Tomczyk

Wtorek 21 kwiecień. Wstałam o 7 bo mama poszła na targ. Gdy posprzątałam była 8. Jadłam później śniadanie, nie było9 nikogo w domu i mama kazała mi gotować obiad. Ada dzisiaj przyjechała z Krakowa i pomogła mi gotować obiadu. Bardzo się jej podobało jak mówiła, w Krakowie wiele pamiątek i zabytków. Zwiedzały muzea, teatry, kościoły, kopiec Kościuszki, Wawel. Miały przewodnika z Akademii Studentów, który bardzo dobrze o wszystkim im wykładał. Było ich wszystkich 11 z przewodnikiem 12 osób. Ada przywiozła fotografię. Spały na siennikach żołnierskich. Przyjechały wczoraj o 12 w nocy, nocowała u Wandy przyszła do nas  o 10 rano. Gotowała za mnie obiad, ja jej pomagałam. Mama przyszła dopiero o 7 g. wieczorem przyniosła mi pomarańczę. Na sam wieczór Zocha przyniosła mi „ pisemko” i prosiła żebym do niej przyszła. Jakoż na wieczór poszłam do niej z T. Byliśmy do 8. Później kolacja, pisanie pamiętnika i spanie. Ada opowiadała jeszcze o wrażeniach doznanych w Krakowie.

Wieczór za 10 m. 11 godz.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #10871 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Elżbieta Krasińska - akt zgonu
Kurjer Warszawski - 1 (13) Wrzesnia 1857 r., N° 239, s.4

"Najsmutniejsza nas dochodzi wiadomosc, ze dnia 13go b.m. zakonczyla zycie w Potoku, najmlodsza Coreczka Elzbieta, 4 lat majac, JW. Hrabiego Zygmunta i Elzbiety z Hrabiow Branickich Krasinskch, a Wnuczka JW. Jeneral-Adjutanta JEGO CESARSKO-KROLEWSKIEJ MOSCI, Hrabiego Winc: Krasinskego".
_______________
W/g aktu zgonu, mala Elzbieta zmarla 12-go wrzesnia, natomiast Kurjer W-ski podaje, ze 13-go...

AF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14478 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Elżbieta Krasińska - akt zgonu
"Dodatek" do tematu:

www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=43&id=614
__________
AF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie