Kubatowie z Cyganki

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18416 przez Szymon Gruca
Kubatowie z Cyganki was created by Szymon Gruca

Kolejna dobra wiadomość, tym razem z Naszego Archiwum;

Szanowny Panie Jacku!

Uprzejmie informuję, że w okresie styczeń-marzec 2016 r. do zasobu Archiwum Państwowego w Częstochowie akta metrykalne przekazały następujace Urzędy Stanu Cywilnego:
- Ciasna
- Herby
- Koniecpol
- Lubliniec
- Opatów
- Pajęczno
- Przystajń
- Secemin

Serdecznie zapraszamy do zaglądania na facebook AP Częstochowa: https://www.facebook.com/Archiwum-Pa%C5%84stwowe-w-Cz%C4%99stochowie-1689609617983163/

Pojawiają sią tam różne ciekawe informacje z działalności i ciekawostki z zasobu - np. ostatnio o umieszczeniu skanów akt metrykalnych z naszego zasobu na www.szukajwarchiwach.pl
 
Z poważaniem 
Magdalena Wawrzkiewicz-Gajda
Kierownik Oddziału ds. archiwów zakładowych i przechowalnictwa
 
W zeszłym roku księgi spływały do lipca. W tym będzie dużo z Częstochowy, myślę o ślubach i zgonach. Wg nowej Ustawy trafią te zapisane przed 1937. To duże wyzwanie dla USC, bo księgi muszą być zakonserwowane. Widziałem już te księgi przygotowane do wysyłki.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18417 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Kubatowie z Cyganki
Panu Mariuszowi bardzo dziękuję za interesujący tekst. A innych namawiam do pisania podobnych opracowań. Bo jak pisze Pan Mariusz "Człowiek żyje tak długo, jak żyje o nim pamięć"

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18421 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Kubatowie z Cyganki
Chciałbym mieć takich rodzinnych kronikarzy jak p.Mariusz.
Pozdrawiam. Czytałem z zainteresowaniem.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18423 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Kubatowie z Cyganki
Panie Mariuszu serdecznie witamy w gronie pasjonatów, odkrywców rodzinnych historii. Zapewniam, że ci którzy "mają kota" na punkcie genealogii doskonale Pana rozumieją. Tych którzy w genealogii widzą niegroźne dziwactwo odsyłać będę do Pana tekstu. Powodzenia. Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18424 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Kubatowie z Cyganki
Panie Mariuszu, pięknie Pan to opisał. To sposób widzenia również mnie bardzo bliski. Mam wrażenie, że odgrzebując kolejnych przodków, przywracam pamięć o nich. O tych ludziach, którzy żyli i przeminęli. O tych dzieciach, co to pomarły, ledwo się urodziły. I wszystkich innych. Odtwarzamy życie z tamtych czasów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18467 przez Janina Ogórkiewicz
Replied by Janina Ogórkiewicz on topic Kubatowie z Cyganki
Panie Mariuszu, mam takie same odczucia. Wciągnęły mnie te poszukiwania na dobre. Przy każdym nowym, kolejnym odkryciu kogoś z moich przodków przeżywam wzruszenie i radość. Dzielę się zdobytymi wiadomościami z moją najbliższą i dalszą rodziną.Może ktoś z nich zarazi się pasją poznawania przeszłości i będzie chciał poznać swoje korzenie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie