Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #41963 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Ktoś cos może mi powiedzieć na temat tego rodu ?
majątek Mijaczów kupił Konrad Fihauser, sekretarz królewski Władysława IV Wazy; później dobra zapisał synowi Tomaszowi Fihauserowi z Mijaczowa, założycielowi polskiej linii Fihauserów.

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #41964 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
do rodu Bogusławskich wżeniła się panna z rodu Zallasowskich i leży w będzinie na cmentarzu 

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #41965 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
akta są podzielone , mogą być w Łódż lub Kielce nawet 

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #41966 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
to było 1 państwo do któregoś roku 
szlachta jak była to zubożała 

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #42037 przez Jan Witanowski
Replied by Jan Witanowski on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Jestem potomkiem Stefana Oyrzanowskiego i Anny Pawęckiej. Ich synem był mój przodek Stanisław Oyrzanowski. Rodzice Anny to Wawrzywiec Pawęcki (+1620) i Katarzyna Giebułtowska (+1610). Ta była córką Kacpra Giebułtowskiego (+1623) i Barbary Ujejskiej z wsi Ujeźdźce (Ujejsce) i Pińczyce (+1595). Wszyscy pochowani w kościele w Giebułtowie pod Krakowem (może poza Wawrzyńcem). 

Nie wiem kto był ojcem Barbary Ujejskiej.  Stanisław Ujejski który kupił Pińczyce, ożenił się z Anną Cieszowską w 1524 r. Barbara urodziła się w ok. 1560 r. (ok. 1580 r. jej córka Katarzyna Giebułtowska, od ok. 1598 r wnuki Kacper, Jan, Anna i inne córki z rodziny Pawęckich).

Najprawdopodobniej Stanisław Ujejski i Anna Cieszowska byli dziadkami Barbary. No chyba że Stanisław miał drugą żonę. Anna moim zdaniem nie mogła był matką Barbary. Wzięła ślub w 1524 r. czyli urodziła się ok. 1508 r. W 1560 miała ok. 50 lat. 
Braćmi Anny Cieszowskiej byli Filip i Jędrzej. Czyimi mogli być synami? Wywodzili się z Cieszowa pod Lublińcem? 

Byłbym wdzięczny za pomoc. 

Pozdrawiam. 

Jan Witanowski




 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 tydzień temu #42039 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Ziemiaństwo z okolic Częstochowy 1793 – 1945
Witam Serdecznie i miło poznać 
ja indeksuje luki z dawnej parafii Koziegłowy Koziegłówki 
natrafiłam na nazwisko Ujejska i Giebułtowska 

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie