Metryki parafii Przybynów w geneszukacz.genealodzy.pl

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu - 2 lata 7 miesiąc temu #42498 przez Zbigniew Małolepszy
Metryki parafii Przybynów w geneszukacz.genealodzy.pl was created by Zbigniew Małolepszy
Metryki z parafii Przybynów zostały ponownie zaindeksowane i są dostępne do przeszukiwania na stronie geneteki geneszukacz.genealodzy.pl/  
Nie wiem od jak dawna są tam te indeksy, bo dawno niczego nie wyszukiwałem z mojej rodzinnej parafii, ale być może ten wątek zdublowanych indeksów nie był tu jeszcze poruszony.

Mamy w genetece 15323 U, 2543 M i 8696 Z  co daje łącznie 26562, czyli ok 800 mniej niż w bazie TGZCz. Po przeglądzie indeksujących w genetece widzę, że poza tymi przesłanymi przez Rafała Molenckiego tysiące metryk zostało ponownie zaindeksowane. Gdyby te, które są w od lat w TGZCz trafiły do geneteki to indeksujący nie musieliby dublować tej żmudnej roboty i zajęliby się innymi parafiami.
Choć z drugiej strony, to bardzo dobrze, że mamy po części alternatywne indeksy metryk z tej samej parafii. Dodatkowym plusem jest to, że w większości wyników wyszukiwania mamy od razu link do skanu, czego tutaj brakuje.

Nasuwa się jednak pytanie czy prawie 1.5 miliona metryk z indeksów z bazy TGZC czeka ponowne zaindeksowanie do geneteki, czy też może warto je tam po prostu przesłać (poza tymi które indywidualnie zostały tam przesłane przez indeksujących)? Rozumiem, że taka baza metryk stanowi istotną podstawę ruchu internetowego na stronie i być może istnieją obawy, że po "oddaniu bazy" strona TGZCz może zejść ta boczny tor poszukiwań genealogicznych, ale ilość użytkowników i zgromadzone tu informacje są niewątpliwie mocną stroną internetowego serwisu TGZCz.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Ostatnia2 lata 7 miesiąc temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Teresa Łukasik, Rafał Molencki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie