Indeksy metrykalne z innych regionów

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42910 przez Matus Lop
Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu zgonu mojego pradziadka Franciszka Czyż syna Stefana i Wiktorii Pakuła  zamieszkałego w Jaworzniku. Z góry dziękuje za pomoc i zaangażowanie.  


 

Załącznik nie został znaleziony

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42914 przez Barbara Szwarcer
Jaworznik 15 Żarki 28.01/10.02.1903
świadkowie: Franciszek Skorek 53 lata i Jan Chyla 53 lata rolnicy z Jaworznika
Oświadczyli, że 27.01/9.02 tego roku w Jaworzniku zmarł Franciszek Cyz (Czyż), wdowiec, chłop, syn zmarłych Stefana i Wiktorii z domu Pakuła, małżonków Cyz, urodzony i mieszkający w Jaworzniku lat 80.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42927 przez Matus Lop
Bardzo dziękuje Pani za to tłumaczenie :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #43742 przez Łukasz Fluder
Indeksy metrykalne z innych regionów was created by Łukasz Fluder
Witam

Zasób indeksów metrykalnych na tej stronie jest powalający i mocno mnie pomógł, ale niestety część mojej rodziny nie pochodzi z tej okolicy, tylko jak wyszukałem już wstępnie z obszaru Galicji, a dokładnie miejscowości Targoszów, Tarnawa Górna, Tarnawa Górna, czy kojarzycie jakieś strony, które by posiadały podobne zasoby co i tutaj dla tamtego regionu?
Podobny problem mam dla Bydgoszczy i Łabiszyna i ich okolic.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu - 1 rok 9 miesiąc temu #43743 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Indeksy metrykalne z innych regionów
Tak dobrze to nie ma. Czasami trzeba niestety szukać na piechotę.
Ale! Targoszów wg Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego.... należał do parafii Krzeszów. W województwie małopolskim w Genetece Krzeszów jest zindeksowany, można więc szukać.
Jeśli chodzi o Tarnawę Górną i Dolną to są dwie opcje. W Tarnawie Górnej istniała cerkiew greko-katolicka.
Natomiast katolicy rzymscy z Tarnawy Górnej i Dolnej należeli do parafii Poraż. To województwo podkarpackie.
Nie sprecyzował Pan dokładnego miejsca w Galicji. Może chodzić o inne miejscowości o tej nazwie.
Proszę sprawdzić w Słowniku Geograficznym Królestwa Polskiego. I dokładnie przejrzeć Genetekę i Metryki. Może coś Panu pomogą.
Akta z Bydgoszczy i Łabiszyna można znaleźć w szukajwarchiwach.
Proszę również zajrzeć na strony odpowiednich dla województw towarzystw genealogicznych albo nawet napisać z prośbą o informacje. Z pewnością są lepiej zorientowani w zagadnieniach ze swojego terenu.

B. Szwarcer
Ostatnia1 rok 9 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #43744 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Indeksy metrykalne z innych regionów
Doszukałam jeszcze. Tarnawa Górna woj.małopolskie. Wierni należeli do dwóch parafii: Stryszawa i Śleszowice.
Natomiast Tarnawa Dolna od 1880 ma swój kościół a wcześniej była w parafii w Mucharz.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie