Jan Królikowski - Helena Wagner prośba o tłumaczenie z j. rosyjskiego aktu ślubu

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #43269 przez Maciej Kołodziejczyk
Replied by Maciej Kołodziejczyk on topic Poszukuję potomków o następujących nazwiskach
Dzień dobry, prowadzę poszukiwania historii mojej rodziny i udało mi się zgromadzić dosyć obszerne informację, postanowiłem aby napisać nazwiska które występują w moich zbiorach ponieważ cały mój ród wywodzi się z Częstochowy i okolic a może znajdzie się osoba która jest spokrewniona ze mną.

Parafia Poczesna : Kołodziejczyk, Jańczyk, Obodecki/Łobodecki, Jelonek, Pidzik, Czerwik, Rogacz, Caban, Lisek, Polaczkiewicz, Chlebek, Płaneta, Rak, Huras, Maniura, Kuroń, Kramarczyk, Szymczyk, Ptak.

Parafia Borowno: Kuroń, Lisowski, Jeż.

Parafia Przybynów: Jelonek, Kuroń, Fijałkowski.

Parafia Kłobuck: Kasprzak, Krok, Kopacz, Polis, Kemuś, Wolski.

Parafia Sadów: Kuroń, Ziora.

Parafia Rędziny: Gawron, Krzywda.

Parafia Świętego Zygmunta w Częstochowie: Jarząbek, Figzał, Kaleta.

Parafia Konopiska: Szymanek, Chlebek.
Ostatnia2 lata 2 miesiąc temu edycja: Maciej Kołodziejczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43275 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Poszukuję potomków o następujących nazwiskach
Witam
Jeśli chodzi o Rędziny to mogę sprawdzić to i owo.
Proszę napisać w prywatnej wiadomości czego konkretnie mam szukać.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43279 przez Andrzej Czerwik
Replied by Andrzej Czerwik on topic Poszukuję potomków o następujących nazwiskach
Witam Panie Macieju,
myślę, że mam dla Pana ciekawe informacje. Moją 4xprababką jest Salomea Kołodziejczyk urodzona 6.11.1786 roku w Zawisnej Parafia Poczesna. Wyszła za mąż w Zawisnej za mojego 4xpradziadka Antoniego Czerwika. Według spisu z 1790 roku mieszkała w Zawisnej w domu nr 5 z ojcem Jakubem Kołodziejczykiem, matką Rozalią, bratem Janem, siostrami Zofią i Agnieszką oraz wujkiem młodszym bratem jej ojca. W domu nr 6 mieszkał Jakub Łobodecki ze swoją rodziną.
Proszę o informację co Pana by interesowało ponieważ w moim drzewie genealogicznym występują też inne nazwiska o których Pan pisze. Proszę o ewentualny kontakt prywatny, abyśmy mogli wymienić szczegółowe informacje.
Pozdrawiam
Andrzej Czerwik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43281 przez Maciej Kołodziejczyk
Replied by Maciej Kołodziejczyk on topic Poszukuję potomków o następujących nazwiskach
Napisałem prywatną wiadomość

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43291 przez Ania Oleksiak
Replied by Ania Oleksiak on topic Poszukuję potomków o następujących nazwiskach
Witam.
W moim drzewie jest Józefa Czerwik (inne nazwisko Orda) ur.22.03.1819 w Poczesnej.
Córka Marianny Major i Czerwika vel Orda (nie znam imienia ojca).
Józefa Czerwik była żoną Franciszka Ociepy z Nowej Wsi (ślub w 1842r. w Poczesnej). Mieli syna Jana Ociepę, który poślubił Józefę Major w 1873r.
Jan i Józefa mieli córkę Zofię ur.1874r., która była moją praprababcią.
Mam przodków o nazwisku Kołodziejczyk, ale ta część rodziny pochodzi z Koziegłówek.

Pozdrawiam
Ania

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43304 przez Andrzej Czerwik
Replied by Andrzej Czerwik on topic Poszukuję potomków o następujących nazwiskach
Witam serdecznie Pani Aniu,
po przeczytaniu Pani maila zwracam się z pytaniem czy ma Pani wiedzę skąd przy nazwisku Czerwik pojawia się nazwisko Orda. Dlaczego pytam. Ponad rok temu pomagałem mojemu dalekiemu kuzynowi, który mieszka w USA a jest potomkiem Franciszka Czerwika vel Orda, który urodził się w Bargłach w 1796 roku. Rodzicami Franciszka byli Antoni  i Marianna Czerwik vel Orda. W załączeniu przesyłam jego akt urodzenia napisany po łacinie. Franciszek Czerwik vel Orda ożenił się z Marianną Rak. Nie potrafiłem odpowiedzieć na zadane sobie pytanie i mam nadzieję, że Pani ma na ten temat wiedzę a jeżeli nie to może ktoś z grona forumowiczów.
Pozdrawiam
Andrzej Czerwik
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie