Czyja to żona?

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #44005 przez Marian Gałkowski
Replied by Marian Gałkowski on topic Czyja to żona?
Dziękuję, Pani Alicjo, za próbę rozwikłania tej zagadki. Ten spis to mój pierwszy kontakt z takim dokumentem, więc obawiałem się, że błędnie rozumiem ten zapis i liczyłem na pomoc kogoś bardziej doświadczonego ode mnie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #44006 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Czyja to żona?
A może było tak. W końcu 1790 roku Barbara rodzi syna Michała i umiera (często się to zdarzało). Stanisław szybko żeni się z Marianną. Wiem, że nie jest to poparte żadnym dokumentem ale warto i taką sytuację wziąć pod uwagę przy dalszych poszukiwaniach.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #44008 przez Alicja Baranowska
Replied by Alicja Baranowska on topic Czyja to żona?
To logiczne wytlumaczenie. Bywało tak, że wdowcy, mający male dzieci, szybko żenili się ponownie. W takim przypadku Stanisław Lelonek musiałby wziąć ślub w 1790 roku, bo w metrykach małżeństw z 1791 występuje jedynie Kazimierz Lelonek, młodzieniec, który żeni się z panną Agnieszką Barszczówną. Jeśli ślub Stanisława odbył się z Marianną przed rokiem 1791, dlaczego w spisie znalazła się pierwsza żona Stanisława, czyli Barbara? Spis ludności chrześcijańskiej datowany jest na 31 grudnia 1791. To prawdziwa zagadka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu - 1 rok 6 miesiąc temu #44009 przez J K R
Replied by J K R on topic Czyja to żona?
Sytuacja tego typu jest pod pozycją 34, 36, 37, 41 więc tych żon trochę za dużo. Moim zdaniem to żony np. syna, brata itp. którzy wspólnie zamieszkiwali ale albo nie byli obecni przy spisie albo nie dopisał ich "rachmistrz".

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia1 rok 6 miesiąc temu edycja: J K R od. Powód: .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Magdalena Obraniak-Pierzyńska
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #44018 przez Magdalena Obraniak-Pierzyńska
Replied by Magdalena Obraniak-Pierzyńska on topic Czyja to żona?
Może to jakiś błąd rachmistrza? Pod nr 34 jest Katarzyna żona, która ma 4 lata? 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44047 przez Marian Gałkowski
Replied by Marian Gałkowski on topic Czyja to żona?
W tych innych przypadkach zawsze żona znajduje się zaraz pod swoim mężem (np. pod nr 36 Katarzyna jest  żoną komornika Marcina). Jedynym błędem jest wspomniany przez Panią Magdalenę wiek żony (4 lata).

Dziękuję wszystkim za próby pomocy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie