Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #181 przez piotr drzewiecki
koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice was created by piotr drzewiecki
szukam wszelkich informacji na temat kolonistów niemieckich.
część mojej rodziny pochodzi z tych miejscowości.

może ktoś ma jeszcze inne informacje, bądź wie gdzie je uzyskać lub odnaleźć.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #182 przez Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #183 przez piotr drzewiecki
Replied by piotr drzewiecki on topic Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Oczywiście.
Czytałem, również inny tekst na ten temat w sieci.
Krążyła taka legenda rodzinna o osadniczych dziejach mojej rodziny,ale traktowano to jak legendę...
Okazuje się to jednak faktem.
Dziwi mnie, że tzw. kirchof, miejsce spoczynku przodków mieszkańców miejscowości, jeszcze niedawno wyglądało jak śmietnisko...teraz przynajmniej jest tam tablica informacyjna.

pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #184 przez Mariusz Barański
Replied by Mariusz Barański on topic Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Moja babcia Maria nosiła panieńskie nazwisko Weber. Wyszła za mąż za Jana Władysława Barańskiego w Częstochowie. Niestety, nie udało mi się jak na razie zdobyć więcej informacji na ten temat. List od mojej ciotki, który mógłby coś wyjaśnić jakoś nie nadchodzi...
Sam jestem bardzo zainteresowany rodziną Weber, zwłaszcza po artykule o niemieckich kolonistach z Puszczewa i Węglowic.

Pozdrawiam

Mariusz B.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 6 miesiąc temu #185 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Witam!
Myślę, że na październikowym zebraniu uda nam się zdobyć więcej informacji od \"naszych\" kolonistach. Moim zdaniem najlepiej zbadała ten temat Pani Teresa Hoinkis z naszego Towarzystwa.
Niestety nie ma jej w kraju, ma wrócić w październiku. Pani Teresa nie ma dostępu do sieci.
Wypada uzbroić się w cierpliwość.

pozdrawiam wszystkich

Jacek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 5 miesiąc temu #190 przez piotr drzewiecki
Replied by piotr drzewiecki on topic Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
może gdyby historia kolonistów była bardziej jasna, rozwiane wątpliwości co do korzeni rodzin zamieszkujących Puszczew i Węglowice, ktoś zadbałby o Kirchoff. W końcu to miejsce spoczynku przodków i twórców tych miejscowości...a jeszcze niedawno było po prostu śmietniskiem.
Teraz na szczęście jest w miarę uporządkowane i oznaczone tablicą informacyjną, ale i tak coś tu nie gra.
Założyciele tych wsi zasługują na coś więcej niż tablica.
To oni jakby wyrąbywali puszczę i tworzyli nowe.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie