Nekrologi Kuriera Warszawskiego

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43360 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Nekrologi Kuriera Warszawskiego
Szanowna Pani,
w indeksie nazwisk wszystkich trzech tomów Nekrologów nie znajduję ks. Melchiora Bulińskiego. Chciałbym zauważyć, że indeks obejmuje nazwiska zmarłych, natomiast nie ma w nim innych osób ewentualnie występujących w treści nekrologów. Rozumiem, że ksiądz, o którego Pani pyta, nie jest zmarłym a adresatem kondolencji z okazji śmierci bliskiej mu osoby? Jeżeli tak, przeczytanie wszystkich nekrologów każdego z tomów przekracza moje możliwości...
pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43364 przez Radosława Nowak
Replied by Radosława Nowak on topic Nekrologi Kuriera Warszawskiego
Bardzo dziękuję za Pana trud. Istnieje duże prawdopodobieństwo że w latach które obejmują tomy które Pan posiada zmarł któryś z rodziców ks. Melchiora Bulińskiego. Miałam leciutką nadzieję, że zasłużonemu wykładowcy Akademii Duchownej w Warszawie ktoś złoży kondolencję a ja się w ten sposób czegoś dowiem o jego rodzicach.
Dziękuję i pozdrawiam
Radka Nowak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu - 2 lata 1 miesiąc temu #43366 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Nekrologi Kuriera Warszawskiego
Pani Radko, sprawdziłem jeszcze, dla porządku, że w Nekrologach są cztery osoby o nazwisku Buliński: 1. zmarła w 1826 w Warszawie "babka przykościelna, gdy właśnie skończyła 100 lat", 2. zm. 1854 Marianna z Włodków Bulińska l. 42, "należąca do składu Opery Warszawskiej", zaprasza na pogrzeb stroskany mąż, 3. Stanisław Buliński artysta dramatycznych teatrów warszawskich l. 45, zm. 1857, zaprasza stroskana matka, 4. Władysław Buliński b. obywatel ziemski, l. 70, zm. 1857, zapr. siostra i siostrzenica.
Sprawdziłem też chrzty 1810 w par. Chmielnik, gdzie miałby się urodzić (wg jego biogramów) ks. Melchior - brak takiego aktu chrztu... Biogramy ks. Melchiora i Pani, nie podają imienia ojca i domo matki, trudna sprawa zatem...
pozdrawiam
ps1.
w akcie zgonu stoi: "rodziców nieznanych"
PS2.
właśnie znalazłem jedną tylko wzmiankę o rodzicu księdza: "Buliński urodził się w 1810 r. w Chmielniku, pow. stopnickim jako syn zakrystiana. "źr.: Ks. Stanisław Kotkowski Seminarium Duchowne w Sandomierzu w latach 1820-1926, Sandomierz 2010, s. 72.
www: 
bc.bdsandomierz.pl/Content/143/PDF/Segregator2.pdf
Ostatnia2 lata 1 miesiąc temu edycja: Włodzimierz Stefani od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43369 przez Radosława Nowak
Replied by Radosława Nowak on topic Nekrologi Kuriera Warszawskiego
Panie Włodku, dziękuje za pomoc. Wiem z biogramu że ks. Melchior Buliński rodził się 31.12.1810r w Chmielniku. Zachowana księga chrztów kończy się ma 30.12.1810r. Prawdopodobnie był chrzczony już w 1811r a z tego roku księgi nie ma. Poszukuję informacji o jego rodzicach bo w biogramie stryja mojego dziadka księdza Leona Bartnickiego napisano że był siostrzeńcem księdza Melchiora. Sęk w tym że znam bardzo dokładnie rodziców ks.Leona (do pradziadków ze strony matki i dziadków ze strony ojca) i rodzina Bulińskich tam nie występuje.  Ale jakieś związki obu księży były bo w zachowała się książka autorstwa ks Melchiora będąca w posiadaniu ks. Leona. Ksiądz Melchior był bardzo zasłużonym wykładowcą, autorem Historii Kościoła Polskiego i Powszechnego, Monografii Sandomierza do dziś wydawanej i byłabym szczęśliwa móc go wpisać do mojej genealogii. Dokumenty ks. Melchiora zachowały się w Arch. Diec. Sandomierskiej ale ksiądz z tego archiwum przekonywał mnie że nawet we własnoręcznie napisanym CV nie ma nic o jego rodzicach. Akt zgonu został sporządzony w Sandomierzu gdzie zmarł ale kilka miesięcy po śmierci bo pochowany został w Wojciechowicach gdzie był proboszczem i gdzie do dziś jest pomnik na cmentarzu i w kościele. Jedynym wyjściem jest odwiedzenie  osobiste  Archiwum  w Sandomierzu co jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Jeszcze raz dziękuję. Radka Nowak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43370 przez Radosława Nowak
Replied by Radosława Nowak on topic Nekrologi Kuriera Warszawskiego
Panie Włodku, link do tego pdf nie otwiera mi się, pewnie jest jakoś zabezpieczony przed kopiowaniem.
R N

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43371 przez Radosława Nowak
Replied by Radosława Nowak on topic Nekrologi Kuriera Warszawskiego
Przepraszam Panie Włodku, już otworzyłam ten pdf w innej przeglądarce. R. N.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie