Aktualnie indeksowane parafie.

  • Izabela Przestrzelska (Migoń)
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4728 przez Izabela Przestrzelska (Migoń)
Replied by Izabela Przestrzelska (Migoń) on topic Odp: Aktualnie indeksowane parafie.
Może dla starszych roczników indeksowanie wg księgi się opłaca, bo narodzin czy zgonów nie jest aż tak wiele, ale czasami to po prostu niewykonalne z powodu braku czasu.

Tak czy inaczej, zachęcam wszystkich do pomocy.

Na razie mam indeksy z Borowna z lat 1901-1905 i trochę mi z nimi zejdzie...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #4731 przez Jerzy Rykała
Replied by Jerzy Rykała on topic Odp: Aktualnie indeksowane parafie.
Witam

Obecnie jestem przy indeksowaniu aktów urodzeń z Parafii Konopiska w latach od 1861 do 1870 r. Indeksuję z AACz i trochę to potrwa zanim przekażę do administratora.

Panie Tomaszu akta ślubu z Parafii Konopiska z 1858r indeksowałem z ksiąg w AACz i zakładam, że nic nie pominąłem gdyż wszystkie akta porównywałem z indeksem na koniec roku i wszystko było OK.
Jednakże proszę o nr aktu ślubu a postaram się jeszcze raz sprawdzić

Pozdrawiam

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl
Ostatnia12 lata 3 miesiąc temu edycja: Jerzy Rykała od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4747 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: Aktualnie indeksowane parafie.
Panie Jerzy z tego co kiedyś sprawdzałem, to akurat ten rocznik w bazie TGZC był przesłany przez Pana Marcina. Teraz sprawdziłem ponownie i wszystko się zgadza. Może baza była uzupełniona w między czasie Pana danymi?
Do ciągłości brakuje nam jeszcze spisu urodzonych w Konopiskach w 1818 roku. Czy mógłby Pan to uwzględnić?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4752 przez Jerzy Rykała
Replied by Jerzy Rykała on topic Odp: Aktualnie indeksowane parafie.
Panie Tomaszu to proszę jeszcze raz sobie sprawdzić, indeksację ślubów z Parafii Konopiska robiłem ja i kolega Michał Jakubowski. Pan Marcin robił indeksację chrztów do 1850 roku.
Podawał Pan, że posiada skan z aktu ślubu z 1858r. a nie ma tego w indeksowanym roczniku więc proszę o szczegóły a sprawdzę w AACz.

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #4889 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: Aktualnie indeksowane parafie.
Faktycznie powinniśmy zebrać nasze siły i wiadomości, żeby określać które wsie należały do których parafii. To może ułatwić mozolne studia każdego 'fana genealogii'.

Ireneusz Niemczyk
teraz Zgierz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #4891 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: Aktualnie indeksowane parafie.
Przepraszam, ale zapomniałem wspomnieć o miastach! Miasta również podlegały zmianom terytorialnym podlegania poszczególnych parafii. Moim prywatnym zdaniem powinny takie informacje podawać na poszczególne parafia (np. Radostków od ... do ... parafia ... = czasami należał do Borowna, czasami do Mstowa, a ostatnio do Mykanowa; nawet bazy Archiwów Państwowych mogą podawać błędne informacje), ale to już kwestia orynariusza, w którego kompetencje / prawa nie chcę wchodzić.

Ireneusz Niemczyk
teraz Zgierz
Ostatnia12 lata 2 miesiąc temu edycja: Ireneusz Niemczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie