Aktualnie indeksowane parafie.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38833 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Byłem ostatnio w Archiwum Diecezjalnym w Kielcach i sfotografowałem brakujące w bazach skorowidze chrztów z lat 1858-1863 (wcześniejsze i późniejsze roczniki są dostępne w Genbazie, a także zindeksowane - część u nas, część w Genetece) z parafii Irządze. Jeszcze w zeszłym roku księgi te były w parafii i chyba są jedyną zachowaną kopią - nie ma wtóropisów z tych lat w archiwach państwowych ani w Kielcach, ani w Częstochowie. Z uwagi na ograniczony czas i regulamin archiwum nie byłem w stanie sfotografować całych ksiąg.
Dzisiaj zakończyłem indeksowanie chrztów wg skorowidzów (przesłałem c1100 wpisów od aktu 115 z lipca 1858 do końca 1863 - akty 1-114 z 1858 są już zindeksowane w Genetece na podstawie księgi dostępnej w Genbazie urywającej się w lipcu 1858),  więc są tylko imiona i nazwiska ochrzczonych z numerami aktów. Dobre i to, jak ktoś będzie potrzebował, to znajdzie i będzie wiedział, gdzie są księgi. Tylko w kilkudziesięciu przypadkach podaję także rodziców i miejscowości z tych stron księgi, które zdążyłem sfotografować. Następnie zajmę się ślubami i zgonami z brakujących w Genetece roczników z Irządz przełomu lat 1850-1860. - też sfotografowałem końcowe indeksy.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Michał Makuch, Sławomir Binczak, Izabela Biś

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38856 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Pogoda dzisiaj na Śląsku nadzwyczajnie sprzyjała indeksowaniu, więc zrobiłem dzisiaj i przesłałem do Biblioteki indeksy małżeństw z parafii Irządze z brakujących w Genetece roczników 1860-1863 (192 śluby). Tym razem są pełne dane na temat miejscowości oraz rodziców  nowożeńców - wszystkie śluby mam sfotografowane. Gdyby ktoś potrzebował, prosze pisać na priv, chętnie udostępnię. Indeksując, zauważyłem kilka przypadków nowożeńców pochodzących ze Śląska, zarówno pruskiego (np. Dobrodzień, Gutentag), jak i austriackiego (np. Opawa, Troppau)
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk, Michał Mugaj, Teresa Cybulska, Barbara Bożek-Pattern, Izabela Biś

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38877 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Do kompletu przesłałem przed chwilą zgony z Irządz z lat 1855-1863 (1382 wpisy) - tych roczników brakuje w Genbazie i indeks sporządziłem na podstawie sfotografowanych skorowidzów z księgi przechowywanej od zeszłego roku w Archiwum Diecezjalnym w Kielcach.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Michał Makuch, Barbara Bożek-Pattern

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38889 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki zgonów z parafii w Kłobucku, z lat 1736 - 50.

Będę kontynuował indeksację tych metryk.

Pozdrawiam
Stanisław Jegier
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Krzysztof Kucharski, Jan Karkutkiewicz, Mariola Rybak, Michał Urbaniak, Izabela Biś, Rafał Molencki, Marek Golachowski, Michał Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #39035 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki zgonów z parafii w Kłobucku, z lat 1751 - 65

Będę kontynuował indeksację tych metryk.

Pozdrawiam
Stanisław Jegier
The following user(s) said Thank You: Jerzy Bartnicki, Michał Mugaj, Michał Makuch, Krzysztof Kucharski, Jan Karkutkiewicz, Mariola Rybak, Michał Urbaniak, Barbara Bożek-Pattern, Izabela Biś, Rafał Molencki and 1 other people also said thanks.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu - 4 lata 2 tygodni temu #39073 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam,
Przed chwilą przesłałam dalszą część urodzin z Mykanowa 1795-1804 i 1918
oraz zgony 1859-1866 i 1914-1918.
Mykanów zindeksowany.
  Oczywiście jeżeli pojawią się następne roczniki w Archiwum Częstochowskim to postaram się je zindekować.

Pozdrawiam,
Basia
Ostatnia4 lata 2 tygodni temu edycja: Barbara Bożek-Pattern od.
The following user(s) said Thank You: Danuta Blachnicka-Łebek, Michał Mugaj, Krzysztof Kucharski, Mariola Rybak, Stanisław Jegier, Izabela Biś, Małgorzata Flis /Cieśla/, Rafał Molencki, Elzbieta Rasinska - Latella, Wojciech Wochal and 1 other people also said thanks.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie