Problem z Ewangelikami. Hampel-Lubecko

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #9954 przez Damian Jureczko
Problem z Ewangelikami. Hampel-Lubecko was created by Damian Jureczko
Drodzy Forumowicze.

Mam wśród Przodków kilku ewangelików i szczerze mówiąc nie bardzo sobie radzę z dalszymi poszukiwaniami.
Mam Johana Feist urodzonego około 1828r. w Kępnie, ale jak się okazało Rodzina Feistów była chyba tylko przejazdem w tym mieście (w drodze do Laurahutte-Siemianowice).
Mam Wilhelma Arndt, który urodził się ok 1799r. i mieszkał w Tarnowskich Górach.( Znalazłem tam jedną ewangelicką Rodzinę Arndtów, której w 1802r. urodził się syn- ale Wilhelma w księdze ur. z Tarnowskich Gór -brak).
W końcu mam także Friderikę z domu Hampel (żonę Wawrzyńca Chrost z Lubecka. urodzonego w 1789r). Nie mam pewności czy Friderica była ewangeliczką, ale jej ślubu nie znalazłem. Szukałem innych Hamplów w tych rejonach i natrafiłem na Luteranina Christiana Hampel i jego zonę katoliczkę Marię z domu Gomoluch. W Boronowie odnotowano ich dzieci: 1768- Sofia, 1770 Maria i 1783r.- Magdalena ( 13 lat przerwy?). Potem brak potomstwa. 1802r przychodzi na świat Anton Hampel ur. w Boronowie (Niwa) syn Gottlieba Hampel i Reginy z d. Mzyk. Dzieci tej parze rodzą się do 1826r. ale myślę że ostatnie dziecko - Franziska (urodzenie z indexu) to juz córka Gottlieba i jego drugiej zony Brygidy Popanda ( ślub w 1824r.w Lubecku-Gottlieb wpisany jako wdowiec- wg ślubu miałby urodzić sie w 1751r.). Kolejni Hample to Heinrich Hampel ur. ok 1783r.,który w 1827r. w Lubecku bierze ślub z Magdaleną z domu Klama. ( Przy tym ślubie jest pewna wskazówka - Heinrich wpisany jest jako zamieszkały w Kochcicach, ale pochodzący/urodzony w Langenbrucke kreis Neustadt ( chyba Prudnik)).
W 1828r. Ślub bierze Friedrich Hampel (ur. ok. 1779r.) z Julianną Pawlonką. Potem mamy jeszcze tylko Casper Hampel s. Gottlieba (pierwsze dziecko 1846r.) i Gabriel Hampel (pierwsze dziecko 1829r.) Wszystkie te dane z ksiąg z Boronowa i Lubecka.
Nie znalazłem urodzeń Heinricha, Gottlieba, Friedricha i mojej Friderici. Być może są to dzieci Christiana, ale gdzie tego szukac? Friderica może byc także córką Heinricha lub Friedricha bo nie znam jej daty urodzin- Jej mąż urodził się w 1789r., ale ich pierwsze dziecko przyszło na świat w 1843r. zatem Friderica mogła urodzić się nawet w 1823r.). W przypadku opisanego wcześniej Johana Feista wszystkie dzieci były chrzczone w kościele katolickim- jego żona Louise z domu Arndt była katoliczka (jak zresztą całe jej rodzeństwo ur. w Tarnowskich Górach z Wilhelma -prawdopodobnie ewangelika). Johan Feist został pochowany na cmentarzu ewangelickim w Chorzowie. Jeśli zatem żona był katoliczką to jej dzieci z tego co wiem przyjmowały wiarę po matce. To by się zgadzało co do trójki dzieci Christiana Hampla odnotowanych w księgach z Boronowa. Myślałem juz o tym czy może Heinrich, Gottlieb, Friedrich i Friderica mogli się urodzić w w/w Prudniku. Wydaje mi się , że między 1770 a 1783r. ( 13 lat ) Christian i Maria powinni mieć jeszcze jakieś dzieci. To wszystko jednak przypuszczenia.
Może ktoś ma jakieś pomysły, lub posiada wiedzę odnośnie wymienionych nazwisk. Liczę głównie na Rodzinę Hampel, gdyż Lubecko znajduję się w kręgu zainteresowań wielu Forumowiczów TGZCZ.
Pozdrawiam serdecznie
Damian Jureczko
Ostatnia10 lata 9 miesiąc temu edycja: Damian Jureczko od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9955 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Problem z Ewangelikami. Hampel-Lubecko
Hampel
Feist
Arndt
Kolonisci z Nadreni
Na Slasku pierwsi z tych nazwisk byli ur w Nad Renem

de.geneanet.org/

Tu sie zaloguj i Tu Oni sa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9956 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Problem z Ewangelikami. Hampel-Lubecko
Ślicznie dziękuję Panie Henryku.
Damian J.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9957 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Problem z Ewangelikami. Hampel-Lubecko
Mam portrety

Anton Hampel
Andreas Feist 1678-1734r Matematyk

Arndt Theophil 1610
Johann 1555r jego jest wiecej wersji ok 10

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9958 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Problem z Ewangelikami. Hampel-Lubecko
Jakiś rok temu, a może i więcej pracownicy AP Częstochowa odnaleźli księgi ewangelickie z Lublińca. Były w miejscowej bibliotece.
Z tego co wiem obejmowały XIX wiek.
Po "opracowaniu" księgi te miały trafić do AP Katowice.
Czy tak się stało nie wiem, warto zapytać w Katowicach.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9959 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Problem z Ewangelikami. Hampel-Lubecko
Panie Jacku zapytam oczywiście w Katowicach, ale co znaczy "po opracowaniu"? czy może ktoś jest w posiadaniu skanów, zdjęć indeksów?
Panie Henryku gdybym kiedyś zaszedł w swych poszukiwaniach tak daleko i wykazał jakieś pokrewieństwo z tymi osobami to oczywiście chętnie skorzystam. Na tę chwile nadal jestem Z Feistami w Kępnie, Arndtami w Tarnowskich Górach, a Hamplami w Lubecku.
Oczywiście i tak bardzo Panu dziękuję.
Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie