Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18749 przez Jakub Bendkowski
Replied by Jakub Bendkowski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
W załączniku wyżej dodałem zestawienie genealogiczne, które kiedyś otrzymałem od dalekiego krewnego. Może to pomoże w ustaleniu powiązań rodzinnych między Bendkowskimi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #18756 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
W 1819 Maciej Maszczyński czeladnik kunsztu młynarskiego (prawdopodobnie urodzony w Mnichowie koło Kielc) bierze ślub w Mstowie z Joanną Michniowską z Dąbrowy (obecnie chyba Zielonej). Prawdopodobnie Maciej jest krewnym Tekli Maszczyńskiej z załączonego zestawienia Bendkowskich.
Ostatnia8 lata 11 miesiąc temu edycja: Arkadiusz Pluta od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18757 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
W 1819 Maciej Maszczyński czeladnik kunsztu młynarskiego (prawdopodobnie urodzony w Mnichowie koło Kielc) bierze ślub w Mstowie z Joanną Michniowską z Dąbrowy (obecnie chyba Zielonej). Prawdopodobnie Maciej jest krewnym Tekli Maszczyńskiej z załączonego zestawienia Bendkowskich. - familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-20...,363545601,362233401
The following user(s) said Thank You: Jakub Bendkowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18793 przez Katarzyna Mąkowska Drewniak
Replied by Katarzyna Mąkowska Drewniak on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Pozwolę sobie poprawić zestawienie Jakuba.Pierwszą żoną Klemensa Bentkowskiego (Bendkowskiego) była Franciszka Ojrzyńska córka młynarza Andrzeja i Justyny.Ślub odbył się 1.06.1840 r. Młyn Ojrzeń,parafia Gidle akt ślubu nr 16.
Klemens i Franciszka mieli nie tylko syna Ignacego ale również: córki Mariannę , Juliannę ,syna Antoniego . Może jeszcze i inne dzieci ale tyle znalazłam.
Moją praprababcią była Franciszka Bentkowska córka Wojciecha Bentkowskiego młynarza z Pustkowia Ojrzeń i Heleny Gawrońskiej.
Wojciech urodził się 7.04.1808 r.
Katarzyna Mąkowska Drewniak
The following user(s) said Thank You: Jakub Bendkowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18794 przez Jakub Bendkowski
Replied by Jakub Bendkowski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Wydaje się to prawdopodobne. Chciałem zapytać, czy ktoś ma informacje o członkach rodów młynarskich zaangażowanych w powstania narodowe? Jak na razie znalazłem informację o Antonim Będkowskim, który brał udział w Powstaniu Styczniowym, mieszkał w Przedborzu, czyli niedaleko Mstowa, i młyna Chrapoń. Na razie nie powiązałem go jeszcze z Bendkowskimi z Mstowa,z powodu braku danych...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18795 przez Jakub Bendkowski
Replied by Jakub Bendkowski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Pani Katarzyno! Dziękuję za tę informację! Antoni, o którym Pani pisze może być wspomnianym przeze mnie powstańcem styczniowym.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie