Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43310 przez Monika Drobnik-Słocińska
Replied by Monika Drobnik-Słocińska on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Pani Marzeno, chciałam zrobić prezent swojej teściowej, która prawie nic nie wiedziała o swoich przodkach no i dokopałam się do tego nazwiska. Zastanawiam się gdzie był ten młyn, bo w aktach urodzin dzieci Franciszka Tyszkiera jest napisane tylko że "młynarz w młynie przy Koziegłowach zamieszkały" Wiem, że w okolicach Koziegłow było kilka młynów. Franciszek miał sporo dzieci, z czego córka Marianna jest prababcią mojej teściowej. Jest to bardzo rzadkie nazwisko "Tyszkier" i ciekawa jestem jakie ma pochodzenie. Jeśli kiedykolwiek spotkała się Pani z takim nazwiskiem, to byłabym wdzięczna za informację.  Franciszek urodził się w okolicach 1778 roku zmarł w 1857. Gdzie był ten młyn i kto był jego włascicielem po śmierci Franciszka, nie mam pojęcia. W sumie wykonałam detektywistyczną pracę dla teściowej i bardzo się wciągnęłam :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43318 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Pani Moniko Proszę o kontakt albo na FB albo tu na priv to podam mejla
kontakt przez grupę
www.facebook.com/groups/1992550304345135

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43328 przez Marta Siewierska-Stańczak
Replied by Marta Siewierska-Stańczak on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Dzień dobry. dziękuję za ciekawe informacje. W moim drzewie ostatnim przodkiem w linii skrajnie żeńskiej jest Małgorzata Bakowszczonka, żona Jana Rajczyka. Czy istnieje szansa na odnalezienie o niej dalszych informacji, czy raczej zachowanym dokumentów jest już zbyt mało? W skanie księgi z 1751r. nietypowo nazwiska zapisywane są w polskim brzemieniu. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #43665 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
młyn był w centrum obecnych koziegłów gdzieś niedaleko obecnego Usc Koziegłowy oraz pomniku i fontanny z 3 głowami Kozioła

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu - 1 rok 10 miesiąc temu #43704 przez Dominik Bikowski
Replied by Dominik Bikowski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Zwracam się  z pytaniem o wspomniane na forum  małżeństwo Nowak. Mieli oni kupić młyn w Brzózkach za 7000 tysięcy rubli, po kilku latach odsprzedali majatek. 
Z innych źródeł wiem że mój pradziad Mieczysław Nowak urodził się w Brzózkach i był synem Jana syna Wojciecha  i Julianny  z domu  Święcickiej,że wg rodziny jego rodzice mieli prowadzić młyn. Zgadzałoby sie wszytko gdyby nie fakt, że on urodził się w roku 1910.... Czy mogło być tak, że pomimo sprzedania majątku dalej prowadzili młyn ? Czy ma Pan jakieś dalsze informacje na temat osady ? Może ktoś ma informacje o rodzinie Nowaków z okolic ? 
Ostatnia1 rok 10 miesiąc temu edycja: Dominik Bikowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #43735 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Witam

Mój syn Michał znalazł  mapę z 1872 roku, gdzie oznaczona jest Maszczykowizna i Szczerbowizna...Oznaczony tez jest Józefów itd...

maps.arcanum.com/en/map/europe-19century...yers=osm%2C158%2C164
Pozdrawiam
Monika

Mokari
The following user(s) said Thank You: Michał Maszczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie