Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #43736 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Patrząc na tę mapę i mając z jednej strony przejazd kolejowy w Myszkowie Nowej Wsi (na mapie oznaczony jako Postęp) a z drugiej strony zjazd na Czarkę i przyjmując te dwa punkty jako odniesienie do miejsca oznaczonego jako Maszik (Maszczyk) które leży prawie dokładnie w połowie, lekko u góry, w/w punktów...Patrząc na współczesną mapę google i szukając owego miejsca w połowie drogi między zjazdem na Czarkę, a przejazdem kolejowym to miejsce oznaczone jako Maszik (Maszczyk) leży dokładnie nad stawami, gdzie postawiony jest dom numerowany jako Czarka 1A... I fizycznie był tam młyn, bo dziś rozmawiałam z właścicielem, którego teściowo odkupiła młyn i ziemie, po tym jak w 1,5 dnia został on zniszczony po oberwaniu chmury, jak dobrze zrozumiałam w latach 194...

Mokari
The following user(s) said Thank You: Michał Maszczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #43745 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Powiem, że jestem w "lekkim szoku" odkrywając powoli dzięki Wam, z jakiej rodziny pochodzi moja mama.. Co ciekawe , jako dziecko nigdy nie słyszałam, że mieliśmy w rodzinie młynarzy. Jedyne co mi przychodzi na myśl, że mama mając dobry humor uwielbiała "śpiewać" "Młynarczyku, czy ci nie żal"... A teraz wychodzi na to, że od strony mamy w pokoleniu prapradziadków byli młynarze, bo moja praprababcia Agnieszka Cichoń urodziła się w młynie Ordon, a znowu od strony dziadka Stanisława Maszczyka byliśmy powiązani w przeszłości z młynem Maszczyków na Czarce... A kto wie czy moja babcia z domu Anna Zadros też nie ma powiązań z młynem Burkacz?..
W nawiązaniu zaś do postu wychodzi na to, że wspomniany Mikołaj Rajczyk vel Ordon to mój praprapraprapradziadek...

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #43746 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Mam w drzewie genealogicznym Zadrosów , najstarszy Mateusz ok. 1740 a później Piotr Zadros 1763 urodzony w Lgota i jego córka Antonina Zadros ur.1793 Lgota wychodzi za mąż za Piotra Sakrajdę.

Pozdrawiam
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43760 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
A propos Młynu Maszczyków, także i moich przodków, widziałeś mapę:
maps.arcanum.com/en/map/europe-19century...t=1&layers=158%2C164
Pozdrawiam
Monika

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43765 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Hej
Ja właśnie szukam rodziców ojca mojej babci, tj. Jana Zadrosa z Lgoty (1873-1964). Mogli pochodzić też od Wysokiej. Dziś byłam pierwszy raz w życiu na cmentarzu w Przybynowie i zauważyłam też parę grobów z Zadrosami...
Pozdrawiam
Monika Pyrgiel

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43768 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Jan Zadros urodzony 24.03,1873 w Lgota syn Szczepana Zadros i Julianny Kazimierczak

Pozdrawiam
Teresa Łukasik
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie