Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43770 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Cześć Tereso!
Dziękuję bardzo za podanie dokładnej daty urodzin mojego pradziadka Jan. Moja wiedza o nim właśnie kończyła się na roku urodzenia i nazwiskach rodziców, czyli Szczepana i Julianny Kaźmierczak. Ostatnio dowiedziałam się, że właściciel księgarni w Myszkowie ( obok banku PKO) pochodzi z Lgoty i prawdopodobnie jesteśmy spowinowaceni poprzez osobę Julianny Kaźmierczak. Muszę go popytać... A czy wiadomo Pani coś kto był przed Szczepanem i Julianną???Im więcej się dowiaduję, tym więcej mnie to wciąga...
No i skoro pani ma Zadrosów w drzewie tzn. że też jesteśmy spowinowacone??
Pozdrawiam
Monika

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #43771 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
I bardzo dziękuję za ten akt urodzenia pradziadka;-)
Bóg zapłać!

Monika

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #43873 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy

Zwracam się  z pytaniem o wspomniane na forum  małżeństwo Nowak. Mieli oni kupić młyn w Brzózkach za 7000 tysięcy rubli, po kilku latach odsprzedali majatek. 
Z innych źródeł wiem że mój pradziad Mieczysław Nowak urodził się w Brzózkach i był synem Jana syna Wojciecha  i Julianny  z domu  Święcickiej,że wg rodziny jego rodzice mieli prowadzić młyn. Zgadzałoby sie wszytko gdyby nie fakt, że on urodził się w roku 1910.... Czy mogło być tak, że pomimo sprzedania majątku dalej prowadzili młyn ? Czy ma Pan jakieś dalsze informacje na temat osady ? Może ktoś ma informacje o rodzinie Nowaków z okolic ? 


 
Oczywiście mogło tak być, że po sprzedaniu majątku nadal prowadzili młyn. Być może byli jego administratorami lub dzierżawcami. Niestety nie posiadam jakichkolwiek jeszcze innych informacji o osadzie młynarskiej Brzózki.
Jan syn Wojciecha i Julia córka Feliksa z domu Święcicka małżeństwo Nowak w dwóch równych, niepodzielnych częściach nabyli osadę młynarską Brzózki od Romana i Antoniny Patorskich 12/25.03.1902 r. za 7000 rubli.
Józef Dondela syn Piotra nabył osadę od Jana i Julii Nowak 5/18.10.1907 r. za 7000 rubli.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44097 przez Dominik Bikowski
Replied by Dominik Bikowski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
A czy może Pan powiedzieć, gdzie mogę znaleźć akty nabycia osady ? Interesuje mnie zwłaszcza akt nabycia Dóbr Własna i zrzeczenia się części osady przez Jana Nowaka. Ponieważ moja babcia jest wprost potomkiem właśnie Nowaków. Co ciekawe przybyli oni na te tereny z Małopolski i wedle moich badań zajmowali się młynarstwem od XVII wieku..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44101 przez Witold Strąk
Replied by Witold Strąk on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Panie Dominiku
Jestem bardzo zainteresowany genealogią Nowaków z młyna Własna. Mam w genealogii, którą prowadzę, Wojciecha Nowaka żonatego z Agnieszką Morawiec.. - roots.mojegalerie.pl/kam-pol/index.php?r...699%2FWojciech-Nowak
Cała genealogia pod adresem: roots.mojegalerie.pl/kam-pol czasami także pod adresem: geno.wistek.pl/kp/
Jeżeli ma pan jakieś dane, proszę o informację, uzupełnię w mojej genealogii.
Witold Strąk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44103 przez Romuald Miller

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie