Prośba o wsparcie

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21443 przez Małgorzata Glińska
Prośba o wsparcie was created by Małgorzata Glińska
Dzień dobry.
Potrzebuję wsparcia bądź inspiracji do moich dalszych poszukiwań, które utknęły w 1790r.
Ostatni dokument, w którym odnalazłam ślady przodków to spis ludności 1790-1791 AN w Krakowie
www.szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/47/ska...v1wFFO2sdbuQis0Ajmrw
Poszukuję danych o Piotrze Glińskim.
Piotr był ojcem Mikołaja urodzonego w Błaszczykach w 1793r. (matka Regina).
Ze spisów urodzeń pozostałych dzieci wynika, że rodzina mieszkała wcześniej w Łojkach (m.in. Katarzyna ur.1780, Małgorzata ur.1782).
Niestety nie udało mi się odnaleźć aktu małżeństwa Piotra i Reginy, ani aktu urodzenia Piotra. Przeszukiwałam zbiory FS w zakresie dat wynikających ze spisu ludności, niestety bezowocnie.
Proszę o jakąkolwiek inspirację :)
Dziękuję.
Małgorzata Glińska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21454 przez Roman Wierus
Replied by Roman Wierus on topic Prośba o wsparcie
Witam,
Wg indeksacji parafii Zygmunta Piotr Gliński miał dzieci jak poniżej:
1765 Cz-wa - Zygmunta Łojki Małgorzata Gliński Piotr Zofia
1767 Cz-wa - Zygmunta Łojki Justyna Gliński Piotr Zofia
1769 Cz-wa - Zygmunta Łojki Marcin Gliński Piotr Zofia
1772 Cz-wa - Zygmunta Łojki Katarzyna Gliński Piotr Zofia
1775 Cz-wa - Zygmunta Łojki Agata Gliński Piotr Zofia
1776 Cz-wa - Zygmunta Łojki Marianna Gliński Piotr Zofia
1780 Cz-wa - Zygmunta Łojki Katarzyna Gliński Piotr Regina
1782 Cz-wa - Zygmunta Łojki Małgorzata Gliński Piotr Regina
1784 Cz-wa - Zygmunta Łojki Zofia Gliński Piotr Agnieszka
1786 Cz-wa - Zygmunta Łojki Jan Gliński Piotr Regina
1789 Cz-wa - Zygmunta Łojki Kazimierz Gliński Piotr Regina
1791 Cz-wa - Zygmunt brak Salomea Gliński Piotr Regina
1793 Cz-wa - Zygmunta brak Mikołaj Gliński Piotr Regina
wynika z tego że Regina była 2 żoną Piotra ( a może nawet 3:)), w spisie 1791 widać Marcina, który ma 20 l, był synem Piotra i Zofii (pierwszej żony) ur. w 1769.
Indeksację mamy zrobioną od 1752, jeśli pierwsze dziecko Piotr i Zofii rodzi się w dopiero w 1765 to ślub powinien być zaraz przed tym rokiem.
Piotr rodzi się ok. 1736, i w okolicach tego roku trzeba szukać jego narodzin.

Nie wiem czy to co napisałem jest inspirujące ale może się przyda :)

pozdrawiam,
Roman
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Glińska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21463 przez Rafał Jerzy Antoni Cierpiał
Replied by Rafał Jerzy Antoni Cierpiał on topic Prośba o wsparcie
Witam serdecznie !!!
Piotr i Regina Glińscy to także moi przodkowie. Glińskich mam dość dobrze wyprowadzonych ,ponieważ ze strony mojej mamy i mojego ojca są Glińscy. Oczywiśćie wszyscy są spokrewnieni. Jeżeli chodzi o Piotra, to zmarł on w 1796 a Regina jeszcze tego samego roku wyszła za Antoniego Trzepizura . ciekawostką jest, iż Piotrów Glińskich żyjących w podobnych latach było dwóch. Ten drugi mieszkał w Kawodrzy i zmarł w 1814r. Wróćmy do naszego Piotra- męża Reginy. Prawdopodobnie data jego urodzenia to 7 VII 1746 r. a jego rodzicami byli Andrzej i Ewa Glińscy.

Pozdrawiam, Rafał J.Cierpiał
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Glińska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21473 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Prośba o wsparcie
Piotr i Regina to rodzice Kazimierza, mojego praprapradziadka. dzieki na info , bo pomyliłam Piotrów, tamtego było łatwiej znaleźć. A wiesz może kiedy umarł Kazimierz. Z góry dzieki.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21486 przez Małgorzata Glińska
Replied by Małgorzata Glińska on topic Prośba o wsparcie
Dzień dobry.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

Panie Romanie, dziękuję za tak drobiazgowe prześledzenie informacji na temat mojego zagadkowego Piotra.:)
Zakładałam podobną hipotezę do tej, którą Pan zasugerował. Uważam, za prawdopodobne, że żoną Piotra przed 1780 rokiem była Zofia, z którą miał dzieci widniejące na spisie z 1790, kiedy to jego żoną była już Regina.
Dopełniając jeszcze informacje na temat dzieci, to z dokumentów, do których udało mi się dotrzeć wynika, że zarówno Mikołaj jak i Salomea urodzili się w Błaszczykach.:)

Panie Rafale, dziękuję za informacje. Ja również dotarłam do dat, o których Pan pisze natomiast mam wątpliwości, czy ten zakres dat jest właściwy.
Jeśli Piotr na spisie z 1790 ma 55 lat to, powinien się urodzić około 1735 roku. W akcie urodzenia z 1746 roku, o którym Pan wspomina, zgadza się miejscowość (Łojki) i imię. Jest natomiast duża rozbieżność jeśli chodzi o rok urodzenia. Poza tym z indeksacji w naszej bazie danych wynika, że kolejne dzieci Andrzeja i Ewy Glińskich przyszły na świat w Kawodrzy. Czy zatem akt urodzenia nie jest aktem urodzenia drugiego Piotra, o którym Pan wspomina?

Mikołaj (syn Piotra i Reginy) brał ślub w 1817r. Przedstawił wówczas akt zgonu ojca wyjęty z parafii konopskiej. Jedyny dokument, który udało mi się tam odnaleźć to akt zgonu, o którym prawdopodobnie(?) pisał Pan Rafał (1796). Z tego dokumentu wynika, że Piotr w chwili śmierci miał 70(?) lat, co ponownie odsyła do poszukiwań dokumentu urodzenia w okolicach 1726r.

Wiem oczywiście, że należy przyjąć margines błędu w przypadku poszukiwań i że zawsze trzeba przyjąć szerszy zakres dat, ale czy taka rozpiętość czasowa nie jest zbyt duża?
Mam jeszcze jedno pytanie: czy udało się Panom może natrafić na Glińskich przed 1740 rokiem lub na informacje skąd wywodzą się Glińscy z okolic Częstochowy?

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi :)

Pozdrawiam,
Małgorzata Glińska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39523 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic Prośba o wsparcie
Dzień dobry,

Piotr i Regina Glińscy są również moimi przodkami poprzez ich syna, Kazimierza Glińskiego. Czy w ciągu ostatnich lat udało się Państwu zdobyć jakieś nowe informacje na temat tej rodziny?

Pozdrawiam,
Kacper Bukała

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie