Kalke i Kałuża

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39309 przez Janusz Wejmann
Kalke i Kałuża was created by Janusz Wejmann
Poszukuję aktu ślubu Augustyna Kalke i Marianny Kałuża. Ich pierwsza (z  odnalezionych) córka urodziła się w parafii Danków w 1883 roku (35). Przeszukałem akty z Dankowa i pięciu sąsiednich parafii i nie znalazłem. Dodatkowo stwierdziłem, że podczas ślubu ich syna Piotra Pawła w 1921 roku mieszkali w Częstochowie i mieli około 60 lat oboje.
Może szukałem mało uważnie, a może jestem po prostu nieudacznikiem genealogicznym.
Proszę o pomoc w tym poszukiwaniu.
Janusz Wawrzyn
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu - 4 lata 1 tydzień temu #39322 przez T.A. Bogacz
Replied by T.A. Bogacz on topic Kalke i Kałuża
Może to coś pomoże .  Jan  Augustyn  Kalke  ur. 1865  Lindów  syn  Jana  i  Krystyny  Korp .
Ostatnia4 lata 1 tydzień temu edycja: T.A. Bogacz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39323 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Kalke i Kałuża
Według lat podanych przy ślubie syna Piotra, to oboje powinni być z lat 1859/60/61.
Jeśli przyjąć, że nie podawał pierwszego imienia  i różnicę w roczniku urodzenia, to w wielkim przybliżeniu może być poszukiwany Augustyn.
Niemniej jednak warto by sprawdzić akt ślubu Augustyna i Marianny z d. Kałuża lub akty zgonów ich obojga w Częstochowie, bo co najmniej dwoje ich dzieci brało chrzest św. się w parafii Św. Zygmunta. Ale mogli umierać u swoich dzieci.
Wtedy sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Tym bardziej, że nie wiem, gdzie tych zgonów (skorowidzów) szukać i czy są w ogóle dostępne.
P.S.
Bardzo, bardzo dziękuję za zainteresowanie się moimi poszukiwaniami.
Pozdrawiam z Wielkopolski
Janusz z Buku

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu - 4 lata 1 tydzień temu #39333 przez T.A. Bogacz
Replied by T.A. Bogacz on topic Kalke i Kałuża
+ 29.06.1867  ( Lindów ) Gustaw  s. Jana  i  Krystyny        ślub  1879  Karol - Ludwika  K. Adamska ( Lindów )  s. Jana i  Krystyny

Załącznik 2020-04-10_102802.jpg nie został znaleziony

Załącznik 2020-04-10_103206.jpg nie został znaleziony

     Augustyn powinien się urodzić w Lindowie ~1860 r.  w/g urodzin córki Marianny  ( 23 lata )
Załączniki:
Ostatnia4 lata 1 tydzień temu edycja: T.A. Bogacz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39334 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Kalke i Kałuża
Jego właśnie szukam, bo znalazłem urodzenia co najmniej pięciu jego dzieci i wszystkie dokumenty potwierdzają plus minus 1860 rok.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 dni temu #39371 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Kalke i Kałuża
Czy mógłbym się dowiedzieć, gdzie znajdują się (w naturze i w sieci) rejestry zgonów z parafii Św. Zygmunta w Częstochowie z lat od 1921 do 1940?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie