Co dalej ?

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40178 przez PIOTR GRESZLER
Replied by PIOTR GRESZLER on topic Co dalej ?
:-) Dziekuję za wskazówkę!
Zastanawiam się czy w AD Opole mogą być skany dokumentów innych wyznań czy tylko rzymsko-katolickie...Ponieważ z dokumentów, które udało mi się odnaleźć wynika, że przodkowie przemieszczajac się z okolic Opola początkowo "notowani" byli jako ewangelicy, natomiast w Dankowie, Lindowie, itd...zapisywani byli w księgach rzym-kat...Takie dodatkowe utrudnienie :-) Ciekawe czemu tak było?
Pozdrawiam! 
PG

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40181 przez Henryk Symainski
Replied by Henryk Symainski on topic Co dalej ?
Według moich informacji księgi ewangelickie znajdują się w miejscowości Sarby ( Przeworno) powiat Strzeliński, i raczej w AP Wrocław bo tamte tereny to Dolny Śląsk.  

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40182 przez PIOTR GRESZLER
Replied by PIOTR GRESZLER on topic Co dalej ?
Dziękuję za informację, tym tropem jeszcze nie szedłem :-)
Pozdrawiam! 
PG

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40228 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Co dalej ?
Mam ten sam problem. Szukam kolonistów przybyłych około 1855-60 do Lindowa par. Danków. W jednej rodzinie część z nich rejestrowanych była jako ewangelicy, a część jako katolicy. Zgon męża zarejestrowany jako katolicki, a żony, która z nim przybyła do Lindowa, jako ewangelicki.
Szukam ślubu ich syna i nie znajduję ani w rejestrach katolickich (Danków, Kłobuck), ani ewangelickich (Wieluń). Może Pan Piotr szukając swoich przodków spotkał nazwisko Kalke lub Korb.
Serdecznie pozdrawiam.
Janusz Wawrzyn

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40231 przez PIOTR GRESZLER
Replied by PIOTR GRESZLER on topic Co dalej ?
Dzień dobry!
Niestety nie spotkałem wymienionych przez Pana nazwisk....Dużo dokumentów znajduje się  właśnie w aktach parafii Danków. Warto przeszukać kilka razy, ponieważ późniejsze dokumenty napisane są w języku rosyjskim, jak dla mnie jest to dodatkowe utrudnienie, ponadto te same nazwiska pisane były różny sposób, część dokumentów napisano w sposób staranny a część nie... :-) 
Dzięki Panu upewniłem się,  że moje spostrzeżenia i wątpliwości odnośnie zapisywania tych samych osób w księgach różnych wyznań są słuszne i nie jest to moja błędna interpretacja, tak więc dziękuję!
Poza tym to ciekawe, że być może kiedyś nasi przodkowie stanowili swego rodzaju wspólnotę  kolonistów , być może sąsiadowali że sobą...
Pozdrawiam!!!
PG
The following user(s) said Thank You: Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40234 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Co dalej ?
Myślę, że byli bliższymi lub dalszymi sąsiadami w parafii Danków. Moi mieszkali w Lindowie. Przybyli z dziećmi. W Lindowie też rodziły im się dzieci. Dokumenty z Dankowa z odpowiednich lat przejrzałem. Myślę, że dokładnie. Niestety, nie znalazłem poszukiwanego aktu ślubu. To był ślub z miejscową dziewczyną. Dlatego dziwię się, że nie znalazłem go w dokumentach parafii rzymskokatolickiej.
Janusz Wawrzyn  

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie