Nieznanice

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #40319 przez Michał Bancerz
Nieznanice was created by Michał Bancerz
Witam Państwa,
szukam informacji dotyczących historii Nieznanic i proszę o informację. Dokładniej interesują mnie losy majątku i pałacu w latach 1927-1945 czyli po śmierci Aureliusza Wünsche. Uzyskałem
informację, że po śmierci Aureliusza Nieznanice przejął Wiktor Kornhofer ur. w
1913 r.  Nie wiem jednak czy wykupił go czy dostał i czy był spokrewniony z rodziną? Odnalazłem informację, że Kornhoferowie i Wünsche byli wspólnikami fabryki mebli w Radomsku. Ale…
Nie wiem też, co z stało się z Anną, druga żoną hrabiego Wünsche?

Kluczem do tej zagadki jest zdjęcie z lipca1936 r. które załączam. 

Załącznik 106109336_2814888128638466_4119262329883189059_n.jpg nie został znaleziony


Zdjęcie to prezent dla Tomasza – mojego prapradziadka,
który jest na fotografii. W majątku był stangretem. Ale kto jest w bryczce?
Mężczyzna nie wygląda na 23-latka a tyle miał w 1936 r. Wiktor Kornhofer.
Czyżby Anna Wünsche? Kto jeszcze?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu.Jeżeli mają Państwo tez jakieś informacje o Wiktorze Kornhoferze jako żołnierzu AK (był podobno oficerem w okręgu radomskim) też proszę o informację
Ostatnia3 lata 9 miesiąc temu edycja: Michał Bancerz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40321 przez Leszek Leszek
Replied by Leszek Leszek on topic Nieznanice
Witam
Odpisz jak pradziadek miał na nazwisko.
Temat jest ciekawy, bo być może jesteśmy rodziną
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40322 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Nieznanice
Aureliusz Wunsche zmarł 7 maja 1927 r.  Po jego śmierci dobra Nieznanice odziedziczyli: 1. wdowa Anna Wunsche w 1/4, 2. Feliks Wunsche w 3/20, 3. Olis Wunsche w 3/20, 4. Norbert Wunsche w 3/20, 5. Ewa Wunsche w 3/20,  6. Theia z Wunschów Schwarcer w 3/20.
Feliks Wunsche sprzedał swoje 3/20 części dóbr Nieznanice Teodorowi Wunsche synowi Feliksa 22.05.1929 r. za 100.000 zł.
Teodor Wunsche sprzedał swoje 3/20 części dóbr Nieznanice Adelinie z Wunschów Wunsche i Katarzynie Schicht żonie Eugeniusza 1.07.1935 r. za 44.000 zł. 
Olis Wunsche swoje 3/20 części dóbr przekazał testamentem z 12.03.1924 r. Adelinie z Wunschów Wunsche i Katarzynie ze Szczudlików Wunsche Schicht. Co zapisano na mocy protokołu regulacji spadku z 22.08.1938 r.
Po śmierci Adeliny Wunsche 9.01.1939 r. należąca do niej połowa czyli 20/40 z 6/20 części reszty dóbr Nieznanice przeszła na mocy jej testamentu z 12.10.1934 r. na własność Katarzyny Schicht przybranej córki w 10/40, Antoniny Wunsche siostry, Arnolda Wunsche brata, Arno Wunsche brata i Manon Wunsche szwagierki w 2/40 częściach oraz Alise Wunsche siostry i Egon Benesch obcego w 1/40 części. Co zapisano na mocy protokołu regulacji spadku z 25.01.1943 r.
1/4 dóbr Nieznanice otrzymał Wiktor Jan Aureli Kornhofer tytułem darowizny od swej matki Anny Wunsche 1voto Kornhofer w dniu 21.11.1940 r.
W 1945 r. dobra Nieznanice przejęło państwo na mocy reformy rolnej.
Wiktor Kornhofer urodził się 8.12.1913 r. w Radomsku, był synem Anny i Klemensa. Zmarł 4 grudnia 1989 r. prawdopodobnie w Warszawie. Jego żona Alicja Maria Płomińska urodziła się 16.07.1914 r. w Częstochowie, jako córka Jana i Stanisławy, a zmarła 22 stycznia 1997 r.  prawdopodobnie również w Warszawie. Oboje pochowani zostali na cmentarzu ewangelickim w Warszawie.
Wiktor Kornhofer w czasie II wojny światowej współpracował z Armią Krajową. Po II wojnie światowej był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Milan. 
Niestety nie wiem jakie były dalsze losy Anny Wunsche po przekazaniu darowizny synowi.
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40323 przez Michał Bancerz
Replied by Michał Bancerz on topic Nieznanice
Kępa Tomasz. Syn Marcina i Cecylii zd. Grabarczyk. Dalszych przodków nie znam. A Pan jest wnukiem najstarszej córki Tomasza Józefy?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #40324 przez Michał Bancerz
Replied by Michał Bancerz on topic Nieznanice
Fantastyczna odpowiedź. Czyli Wiktor to pasierb. Potwierdzam, że Wiktor i Alicja są pochowani w Warszawie na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim. Można podejrzeć w Internecie ich grób.
Anna Wünsche wdowa po Aureliuszu jest pochowana w grobie rodzinnym w Radomsku. Zmarła w 1941. 
Ostatnia3 lata 9 miesiąc temu edycja: Michał Bancerz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #40325 przez witold wilk
Replied by witold wilk on topic Nieznanice
Witam Panie Krzysztofie.A czy mógłby Pan znaleźć właścicieli z wieku XVIII i wcześniejszych.A może przy okazji sąsiednią wioskę Witkowice Pan znajdzie.Dziękuję.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie