Nowak Wiktoria, Strzelce, akt urodzenia

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #42341 przez Agnieszka Nowak
Nowak Wiktoria, Strzelce, akt urodzenia was created by Agnieszka Nowak
Dzień dobry, dopiero zaczynam poszukiwania swoich przodków i bardzo proszę o pomoc. Gdzie mogę znaleźć akt urodzenia mojej prababci Wiktorii Nowak urodzonej w 1897r. w Strzelcach? Wiem, że jej rodzicami byli Jan i Magdalena (niestety na akcie zgonu brak nazwiska rodowego matki). 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #42342 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Nowak Wiktoria, Strzelce, akt urodzenia
Witam. Pytanie, w których Strzelcach szukać bo trochę ich w PL jest ...
pl.wikipedia.org/wiki/Strzelce

G.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #42343 przez Agnieszka Nowak
Replied by Agnieszka Nowak on topic Nowak Wiktoria, Strzelce, akt urodzenia
Podobno rodzina mieszkała niedaleko Radomska, z opowieści wiadomo mi, że jak dziadek odwiedzał w młodości rodzinę, to zawsze przy okazji udawał się do Częstochowy. Strzelce w pobliżu Kutna wydają się nie być po drodze do Częstochowy, przeszukałam parafię Strzelce Wielkie i nic. Znalazłam jeszcze Strzelce parafia Chełmo, ale nie wiem gdzie mogę znaleźć akty i  nie mam pewności, czy o te Strzelce chodzi.  Na genetyce niestety nie ma danych z tego okresu, na szukaj w archiwach też nie mogę znaleźć. Pozostaje tylko Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej? Przepraszam, ale na teren woj. łódzkiego wkraczam tylko z tą nitką i trudno mi się jeszcze tu poruszać. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #42344 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Nowak Wiktoria, Strzelce, akt urodzenia
Czy Nowak to panieńskie nazwisko prababci? Gdzie dziadkowie brali ślub? W akcie ślubu byłyby dane rodziców dziadka czyli w Wktorii i jej męża. To mogłaby Pani załatwić w USC z miejsca ślubu. Jeśli mało Pani wie trzeba zacząć od końca. Akt zgonu prababci, akt ślubu i td.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #42345 przez Agnieszka Nowak
Replied by Agnieszka Nowak on topic Nowak Wiktoria, Strzelce, akt urodzenia
Nowak to panieńskie nazwisko. Mam akt zgonu, urodzona 13.12.1897r. w Strzelcach, ojciec Jan Nowak, matka Magdalena. Aktu ślubu nie mogę znaleźć. Wiktoria wyszła za mąż za Józefa Jaśkowiaka (nie wiadomo gdzie), podobno poznali się gdzieś w Polsce lub nawet poza granicami na robotach. Józef Jaśkowiak urodził się w 1882r. w Skulskiej Wsi parafia Skulsk woj. wielkopolskie. Dzieci rodziły się niedaleko tej miejscowości w parafii Ostrowąż. W aktach urodzeń dzieci też tylko podane, ze z matki Magdaleny z Nowaków.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #42347 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Nowak Wiktoria, Strzelce, akt urodzenia
Z dużym prawdopodobieństwem będzie to parafia Chełmo. Wprawdzie online nie ma roku 1897 ale znalazłam w roku 1893 akt 141 urodziny Marcina tych samych rodziców tzn. Jna Nowaka i Magdaleny. To może być brat Wiktorii. Ich rodzice Jan i Magdalena z domu Lachowska wzięli ślub w 1876 roku akt 27. Wszystko we wsi Strzelce.
O akt urodzenia prababci proszę pisać do AP. Odpowiadają szybko i przy dokładnej dacie usługa jest bezpłatna.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie