Waleccy, pocz. XX w.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42357 przez Wacław Walecki
Waleccy, pocz. XX w. was created by Wacław Walecki
Drodzy,
1. kto mógłby mi pomóc w ustaleniu daty śmierci i miejsca pochówku mego dziadka Antoniego Waleckiego, ur. 2.6.1855 (syn Stefana i Franciszki z d. Długoszewicz). Ostatnia wiadomość, jaką o Nim posiadam jest taka, że złożył w 1905 roku datek na Towarzystwo Dobroczynności w Częstochowie. Był policjantem, miał ze dwie działki, działał w Straży pożarnej
2. takie samo pytanie dotyczy mojej Babci, Pelagii Waleckiej z d. Krajewskiej, ur. 4.3.1865, c. Józefa Krajewskiego i Anny z Muszyńskich - nie znam daty śmierci Pelagii, ani miejsca pochówku. Wiem, ze żyła jeszcze w roku 1913, bo taką datą podpisała zdjęcie ze swoimi synami: Marianem, Wacławem. Zygmuntem i chyba jeszcze jakimś kuzynem, może Wacławem
I ostatnie pytanie:
3. Data śmierci Prababci, Anny Krajewskiej z Muszyńskich. Najprawdopodobniej pochowana na cmentarzu Kule. Nie żyła w czerwcu roku 1890, zatem zmarła pomiędzy r. 1884 (data otwarcia cmentarza Kule) a owym czerwcem r. 1890.
Zwracam się do Was, ponieważ poszukiwania w Archiwum w Częstochowie nie dały odpowiedzi na te pytania.
Z pozdrowieniami
Wacław Walecki
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie