Zgon Częśtochowa 1877 rok

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #42693 przez Stefan Pliś-Marszycki
Zgon Częśtochowa 1877 rok was created by Stefan Pliś-Marszycki
Witam
Proszę mi powiedzieć na jakim cmentarzu w Częstochowie mogła zostać pochowana osoba zmarła w 1877 roku.Czy to cmentarz św Rocha?
Szukam grobu / miejsca pochówku/ Józefy Schayer vel Schajer vel Szajer z domu Jerzmanowska zmarłej w 1877 roku w Częstochowie / par.św.Zygmunta/
W bazach grobonetu nie ma.
Stefan Plis

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #42694 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Zgon Częśtochowa 1877 rok
Józefa Szajer z d. Jerzmanowska zmarła 16.03.1877 . W tym czasie była w Częstochowie jedna parafia i jeden cmentarz, koło kościoła św. Zygmunta, ale chyba w dwóch lokalizacjach. Jeden był na obecnym placu Daszyńskiego /nie wiem czy teraz taką ma nazwę /. W grobnecie są groby z nagrobkami, a w tamtych latach tylko ludzie bogaci stawiali pomniki.
Stanisław Jegier

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #42695 przez Stefan Pliś-Marszycki
Replied by Stefan Pliś-Marszycki on topic Zgon Częśtochowa 1877 rok
Witam
Cmentarz przy kościele zlikwidowano w 1825 roku. Groby przeniesiono na cmentarz przy Ogrodowej. Ten cmentarz zlikwidowano chyba po 1910 roku ale do kiedy tam chowano nie wiem.Zachował się częściowy spis tam pochowanych ale Józefy w nim nie spotkałem.To majętna szlachcianka  i przypuszczam ze grób był solidny.
Ostatnim byłby cmentarz św.Rocha ale w grobonecie  Jej nie widzę.Niestety.
Stefan
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #42697 przez Rafał Jerzy Antoni Cierpiał
Replied by Rafał Jerzy Antoni Cierpiał on topic Zgon Częśtochowa 1877 rok
Dzień dobry. Może być problem z odnalezieniem ... Mogła zaistnieć taka sytuacja, że w tym grobie po latach zostali pochowani inni członkowie rodziny. Następnie zrobiono inny pomnik i zapomniano napisać inskrypcję z Józefą Szajer. Mogło to być na cmentarzu Św. Rocha... Jest on najstarszy na terenie Częstochowy i jednym z najstarszych w Polsce...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie