Duszyńscy

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43657 przez Klaudia Antoniak
Szukam Ślub Marianna Pogoda Michał Korkus was created by Klaudia Antoniak
Witam, szukam informacji na temat ślubu moich pradziadków. Z moich informacji wynika, iż ślub odbył się w parafii Parzymiechy, ponieważ babcia pochodziła z Załęcza. Wychodząc za pradziadka miała podobno 16 lat, on był od niej 16 lat starszy. Wnioskuję, że ślub musiał się odbyć mniej więcej w 1923-1925 roku. Prabacia: Marianna Pogoda, córka Pawła i Ewy zd. Drab. Pradziadek: MIchał Korkus, syn Jana i Katarzyny zd. Kuzdzeń.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #43659 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Szukam Ślub Marianna Pogoda Michał Korkus
Akta tego ślubu powinny być w dwu miejscach, pierwszy to parafia Bogdanów (parafia w Parzymiechach powstała w 1936 roku).Drugie źródło tu Urząd Stanu Cywilnego w Lipiu.

A tu akt urodzenia Michała Korkusa: 
metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=3&z...#zoom=1&x=179&y=1269
Ostatnia1 rok 11 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43660 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Duszyńscy
Zgodnie z informację podaną przez Pana Jacka ( link do Geneteki) , Michał Korkus syn Jana (27 lat) i Katarzyny z domu Kuzdzeń ((26 lat) urodził się 26.08/7.09.1890 r w Raciszynie akt 171 parafia Działoszyn.
Natomiast w Genetece w parafii Parzymiechy znalazłam akt urodzenia Marianny Pogoda córki Pawła i Ewy 1890/62.
Jeśli powyższe dane dotyczą Pani pradziadków to różnicę 16 lat między nimi możemy wykluczyć.Byli rówieśnikami. Akta parafii Parzymiechy  są w Genetece ale do 1916 Pani pradziadkowie się nie pojawiają. Czyli albo brali ślub po 1916 roku albo w innej parafii. Trzeba szukać, innego wyjścia nie ma.
 

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #43661 przez Klaudia Antoniak
Replied by Klaudia Antoniak on topic Duszyńscy
Dziękuję bardzo za odpowiedź, akta urodzenia pradziadków już odnalazłam i prababcia urodziła się w 1906roku. Co jest zgodne z aktem jej zgonu z 1990 roku. Wiem na pewno, że była dużo młodsza od dziadka, zawsze w rodzinie mówiło się, że było to 16 lat. Uzyskałam też już z USC w Działoszynie akt zgonu dziadka. Tak czy inaczej dziękuję i szukam dalej :)
Ostatnia1 rok 11 miesiąc temu edycja: Klaudia Antoniak od. Powód: zła treść

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie