Akt ślubu Kieras i Śliwa 1830 z parafii Myszków-Mrzygłód NMP Różańcowej

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42969 przez Kamil Wieczorek
Proszę  przetłumaczenie aktu zgonu Macieja Zaborowskiego ze stycznia 1795 

Załącznik 2014070936871.jpg nie został znaleziony



I aktu Małżeństwa Macieja i Elżbiety, ostatni na lewej stronie. Nie wiem czy dobrze odczytałem nazwisko Macieja, czy to na pewno Zaborowski, bardziej wygląda jak Laborowczyk ale nigdy takiego nazwiska nie widziałem.
  

Załącznik 12_1120_0_0_89_U126.jpg nie został znaleziony



Z góry dziękuję za pomoc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42970 przez Rafał Molencki
7 I 1795 Maciej Zaborowski ze Zwierzyńca, ojciec rodziny, lat c72, oddał duszę Bogu, pochowany przez ks. Norberta Guza w kościele
9 I 1738, istotnie napisano Laborowczyk, ale pewnie miało być Zaborowczyk, czyli młody (Maciej) Zaborowski z Borowego + Elżbieta Tyralanka, czyli córka Tyrały, ze Zwierzyńca, zawarli ze sobą kontrakt małżeński w obliczu Kościoła, po dopełnieniu wszelkich formalności, bez przeszkód kanonicznych. W ostatnim zdaniu testes, czyli świadkowie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42976 przez Kamil Wieczorek
W jakiej parafi w okolicy  może być Borowo lub Borowe? 
​​​​​​Znalazłem koło Wreczycy wieś Borowe ale nie wiem czy nalezala do parafii Klobuckiej czy moze do Truskolaskiej. 
chyba ze jeszcze w okolicy Krzepic ktoś spotkal sie z  taką miejscowością?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #42977 przez J K R
Borowe należało do parafii Truskolasy do 1921 r. a wręcz było własnością parafii Truskolasy bo miało nazwę Księże Borowe. Przed powstaniem parafii Truskolasy podlegało pod kościół w Kłobucku.

Pan Rafał słusznie zauważył, że chodzi o Zaborowskiego/Zaborowski, do tej pory nazwisko to występuje w m. Węglowice, Czarna Wieś.

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: J K R od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42978 przez Kamil Wieczorek
Czyli chyba już nic więcej nie znajde związanego z  Maciejem Zaborowskim skoro metryki z Truskolas sprzed 1808 roku spłoneły.  Maciej musiałby się urodzić koło 1720 roku.

Ostatnią osobą w moim drzewie genealogicznym która miała nazwisko Zaborowski, była moja prababcia Zofia Zaborowska, i żyła od 1895 roku do 1985 razem z mężem Józefem Dudkiem i mieszkali w Konieczkach. A rodzicami Zofii byli Franciszek Zaborowski i Anna Skoczylas ze Zwierzyńca. Zofia miała 4 rodzeństwa: Marianne, Ignacego, Józefe i Antonine. Może w Węglowicach lub Czarnej Wsi żyją potomkowie kogoś wlaśnie z rodzeństwa Zofii jej ojca Franciszka.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #42991 przez J K R
Franciszek miał rodzeństwo?

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie