karczmy , browary i młyny w Żelisławicach koło Siewierza

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43296 przez Szymon Garstka
Replied by Szymon Garstka on topic MARINNA KOZA z domu Łągiewka (wdowa po Janie Koza)
Dzień dobry!
Szukam i sprawdzam czy aby wdowa po Janie Koza tj. Marianna Koza z domu Łągiewka nie wyszła ponownie za mąż po jego śmierci. Lat około 57. Są dwa akty to sprawdzenia tj. AKT ŚLUBU NR 29/1899 i AKT ŚLUBU NR 37/1899 oba z parafii Kurzelów. Czy ktoś może to sprawdzić? Byłbym wdzięczy!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu - 2 lata 1 miesiąc temu #43299 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic MARINNA KOZA z domu Łągiewka (wdowa po Janie Koza)
Marianny z obu aktów to panny, jedna lat 17 druga 32

W 1897 akt 46 znalazłam zapis ślubu Marianny Koza, wdowa ale młodsza (39 lat) po Marcinie Koza. Jej matka z domu Łągiewka. Kłomnice Piaski

B. Szwarcer
Ostatnia2 lata 1 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43301 przez Szymon Garstka
Replied by Szymon Garstka on topic MARINNA KOZA z domu Łągiewka (wdowa po Janie Koza)
Dziękuję za pomoc, ale coś nie mogę zlokalizować aktów zgonu obu rodziców mojej praprababci Karoliny. Chodzi o Jan Koza i Marianna Koza, którzy mieszkali w Kątach koło wsi Garnek albo w samym Garnku parafii Kłomnice. Mam dwa akty ślubu rodzeństwa mojej praprababci tj. starszego od niej Antoniego Kozę, zawartego w dniu 20 stycznia 1896 roku oraz starszej także od mojej praprababci Jadwigi, która zawarła związek dnia 14 lutego 1899 roku. Wszystko w parafii Kłomnice. W pierwszym akcie rodzice żyją, natomiast w drugim już nie. Wynika z tego, że zmarli oboje między 20 styczeń 1896 a 14 luty 1899 roku. Chodzi o Jan Koza i Marianna Koza z domu Łągiewka. Może ktoś pomoże?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43312 przez Tadeusz Tarnowski
Replied by Tadeusz Tarnowski on topic MARINNA KOZA z domu Łągiewka (wdowa po Janie Koza)
Przecież w dziale tłumaczenia podałem datę zgonu Jana - 13.02.1899  i adres internetowy metryki. Dlaczego ktoś ma odkrywać już odkryte i tracić czas?
Tadeusz Tarnowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #44024 przez Marzena Gajdziak
Witam Serdecznie 
mam takie pytanie 
badam historie Żelisławic koło Siewierza 
wiem gdzie był dworek szlachecki
jakie budynki były w Żelisławicach na przykład obecna remiza była w innym miejscu a w miejscu remizy btyły inne budynki 
coś o szlachcie ,
wiem gdzie był młyn zakamień i czekanka ,
ale ciekawi mnie gdzie była karczma , browar i młyn w Żelisławicach 
ktoś coś wie ?
dziękuję za pomoc 
wiem gdzie są akta , 
jakie wojsko polskie było w żelisławicach , mam zdjęcia i znalazłąm mogiły 
wiem gdzie szli poborowi z żalisławic do wku 

za każdą pomoc dziękuję 
pozdrawiam 

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie