Prysak

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu - 2 lata 1 miesiąc temu #43512 przez marta mamzer
Replied by marta mamzer on topic Prośba o pomoc w odczytaniu danych z aktu #łacina
Witam wszystkich
mam problem z odczytaniem i tłumaczeniem aktu ślubu Tomasz Mamzer  (prawa strona u góry)

Załącznik SRASZIC.png nie został znaleziony


Nie wiem czy dobrze odczytałam ale były jakieś przeszkody w zawarciu ślubu? i czy Tomasz pochodził z Wróblewa? Nie mogę znaleźć go w aktach ochrzczonych w tej parafii . Kilka pokoleń mieszkało właśnie we Wróblewie parafia Mokrsko ale na tym akcie niestety moje poszukiwania się zakończyły . Czy ktoś może pomóc mi w odczytaniu jakikolwiek danych z tego aktu? Będę wdzięczna za każdą pomoc. Z góry dziękuję :) 
Ostatnia2 lata 1 miesiąc temu edycja: marta mamzer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43515 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Prośba o pomoc w odczytaniu danych z aktu #łacina
Wręcz przeciwnie! Nullo impedimento oznacza, że nie było żadnych przeszkód (kanonicznych). A tekst tego aktu to mniej więcej: Roku Pańskiego 1727 [data dzienna chyba zamazana] po trzech zapowiedziach ogłoszonych w kolejne dni świąteczne wobec ludu zgromadzonego w celu wysłuchania słowa Bożego i w obecności świadków podanych niżej, bez przeszkód w obliczu Kościoła zawarli małżeństwo po wypełnieniu tego, co było do wypełnienia, Tomasz z Wróblowa zwany Mamzer, syn Macieja Mamzera i Maryny, i Maryna [nazwiska, ani czyją była córką nie podano]. Małżeństwo to w kościele mokrskim ja Melchior ?Zimochowicz? pobłogosławiłem w obecności świadków [wymienionych z imienia i nazwiska na końcu aktu

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43516 przez marta mamzer
Replied by marta mamzer on topic Prośba o pomoc w odczytaniu danych z aktu #łacina
Dziękuję bardzo za pomoc :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44146 przez Damian Prysak
Prysak was created by Damian Prysak
Witam. 
szukam rodziny dziadka Władysława Prysak z Biskupic. Dziadek zmarł  w 1990 r we wrześniu. Ożenił się z Anielą Mielcarz. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44148 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Prysak
Z chęcią pomogę ale mam pytanie: czy znane są imiona rodziców Władysława lub Anieli? 

Pozdrawiam
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44150 przez Damian Prysak
Replied by Damian Prysak on topic Prysak
Władysława nie. Anieli to Jan i Franciszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie