Gmina Garnek

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #44397 przez Piotr Mieleszkiewicz
Gmina Garnek was created by Piotr Mieleszkiewicz
Poszukuję wpisu do księgi urodzeń w Gminie Garnek Karola Borek ur. 21.10.1892r, syn Franciszka i Bronisławy z Zienkiewiczów chłop z Gminy Garnek, w dokumencie armii carskiej odnalazłem również, że jest ze wsi Piaski. Jest to mój pradziadek, który zginął w 1916r w trakcie Wielkiej Wojny. Potwierdzenie daty i miejsca urodzenia mam z aktu ślubu z Libawy na Łotwie. W Archiwum w Częstochowie otrzymałem informację, że nie odnaleziono w Parafii Garnek w/w aktu, dostępne na stronie Towarzystwa akta parafii również sprawdziłem z wynikiem negatywnym. Prozę o pomoc w odnalezieniu tego aktu abym mógł ruszyć dalej.
Z góry dziękuję i życzę miłego dnia Piotr Mieleszkiewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #44408 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Gmina Garnek
Parafia Garnek powstała w 1903 r. Wcześnie była to parafia Kłomnice. Jednakże w roku 1892 r. nie odnalazłem w niej aktu urodzenia Karola Borka. Przejrzałem też lata sąsiednie i również nie ma urodzenia takiej osoby. Co ciekawe nazwisko Borek jest bardzo popularne w parafii Kłomnice i często tam występuje. Być może Karol Borek urodził się jednak gdzieś indziej, ale później pojawił się w rodzinnych stronach lub też jego data urodzenia jest inna. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #44410 przez Piotr Mieleszkiewicz
Replied by Piotr Mieleszkiewicz on topic Gmina Garnek
Dziękuje ślicznie będę szukał dalej w parafiach ościennych.
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie