Szukam potomków rodziny Ślęzak

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu - 1 rok 5 dni temu #44542 przez Dominik Dłubala
Szukam potomków rodziny Ślęzak was created by Dominik Dłubala
Witam.  Śledząc gałąź rodziny Ślezak która idzie od mej prababci Marianny Kurek z domu Ślęzak dotarłem, w pewnym momencie do województwa łódzkiego.  Napiszę po kolei.  Marianna Kurek z domu Ślęzak urodziła się 09.11.1893 we Pabianice w parafii Złoty Potok w gminie Janów. Jej rodzicami byli Wawrzyniec Ślęzak ur. 12.08.1857 roku we wsi Bukowno w gminie Olszyn koło Częstochowy.Rodzicami Wawrzyńca Ślęzak byli Wawrzyniec (takie same imię) Ślęzak ur. w domu nr 3 03.08.1834 roku we wsi Bukowno, a zmarły 01.03.1870 roku i Katarzyna Stanior (datę podam później bo teraz nie mam pod ręką) urodzona we wsi Turów w gminie Olsztyn.  Natomiast rodzicami Wawrzyńca Ślęzak ur. w 1834 roku byli Dominik Ślęzak i Konstancja Nicianka (w indeksach jest jako z domu Nita zapisana).  Akt małżeństwa Dominika Ślęzak i Konstancji Nicianki jest z dnia 21.11.1813 roku z parafii Lgota Wielka we wsi Wola Blakowa.  W ich akcie małżeństwa Dominik Ślęzak ma 24 lata a Konstancja Nita kończy 20 lat. W dzień aktu małżeństwa Dominika i Konstancji rodzicami ich byli.  Rodzice Dominika Ślęzak - matka Marianna (po raz kolejny podobne imię) Ślęzak posiadająca gospodarstwo w Woli Blakowej i nieżyjący ojciec Ludwik.Rodzice Konstancji Nita - matka Agnieszka i nieżyjący ojciec Antoni z Woli Blakowej.  Proszę też o pomoc bo trochę w doprecyzowanie. Mam też taki problem, ponieważ w akcie małżeństwa z 1813 Dominika Ślęzak i Konstancji z domu Nita jest zapis, że Konstancja Nita kończy 20 lat czyli powinna się urodzić w 1793. A ja jej akt urodzenia znalazłem z 1787 roku.Konstancję Nita znalazłem w księdze urodzeń parafii pw. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach - wieś Wojsławice . Akt urodzenia Konstancji z domu Nita to nr 35 z dnia 22.02.1787 roku.  Natomiast w w akcie zgonu Dominika Ślęzak zmarłego w Bukownie 29.05.1855 roku jest zapis, że zostawił owdowiałą żonę Wiktorię Woźnicką.Rodzice Ludwik i Marianna.Piszę o tym ponieważ Ludwik i Marianna Ślęzak mieli również syna Dominika Józefa Ślęzak, który urodził się w 1788 roku.  Proszę o pomoc, o którego Dominika Ślęzak może chodzić. Tego z 1789 czy 1788.Proszę o pomoc jak, gdzie w jaki sposób mógłbym zejść niżej idąc linia rodziców Dominik Ślęzaka (były dwie osoby o tym imieniu czyli to bracia) czyli Ludwika i Marianny Ślęzak. 

Dominik_1983
Ostatnia1 rok 5 dni temu edycja: Dominik Dłubala od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie