Kulawik, Wolnik

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1470 przez Bogusława Dąbrowska
Kulawik, Wolnik was created by Bogusława Dąbrowska
budując drzewo genealogiczne,dotarłam do imin moich pradziadków:WOjciecha Kulawika i jego żony Marianny zd.Wolnik.Niestety nie mogę trafić na żaden ślad,żeby dowiedzieć się gdzie i kiedy się urodzili.Trafiłam na Kulawika Wojciecha z Pilicy ur.1856r.Może to mąż Marianny?Chciałabym jeszcze zapytać,gdzie szukać mieszkańców dawnych łagiewnik koło Bytomia? Lata 1800-1920.Pozdrawiam.B.Dąbrowska.Będzin

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1471 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Witaj!

Myślę, ze warto zdobyć akty zgonu Twoich pradziadków, powinny być w parafii do której należała miejscowość gdzie mieszkali.
Księgi Łagiewnik 1874-1898 są w Archiwum Państwowym w Katowicach, są też pewnie w Archiwum Archidiecezjalnym.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1472 przez Bartosz Edward Głowacki
Replied by Bartosz Edward Głowacki on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Prawdopodobnie mieszkańców Łagiewnik należy szukać w samych Łagiewnikach [parafia Św. Jana Nepomucena] oraz w parafii Św. Barbary w Chorzowie i Św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli. Natomiast przed XIX w. ludność z Łagiewnik podlegała pod parafię bytomską. Proszę zerknąć na linka:

pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_%C5%9Bw._J..._w_%C5%81agiewnikach

Pozdrawiam!

Bartek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1473 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Miła Bogusiu.
Badając drzewo mojej rodziny (po kądzieli) zgromadziłem dokumenty które wskazują, że dotyczą poszukiwanych przez Ciebie Wojciecha i Marianny.
Ojciec mojej mamy Bronisław Ścigała ożenił się z urodzoną w 1908 roku Zofią z Kulawików. Zofia i jej rodzeństwo tj: Stefan, Aniela, Antoni, Honorata, Sabina, Helena i Cecylia była córką Walentego i Franciszki Ścigała.
Z kolei Walenty i jego siostra Waleria byli dziećmi Szymona Kulawika ur.19 wrzesnia 1845 r zmarłego 12 lutego 1903 roku .Żoną Szymona była Józefa Haflik ur.16.03.1850 w Pogoni zm. 7.09.1927 c.Jana i Antoniny Secewka.
Z moich dokumentów wynika, że najprawdopodobniej poszukiwany przez Ciebie Wojciech urodzony w 1850 roku miał żoną Mariannę zd. Wolnik urodzoną w 1847 roku w Prusach(Niemcy). Szymon miał jeszcze brata Wojciecha .Byli oni dziećmi Szczepana Kulawika i Teresy z Bąków.
To tyle w wielkim skrócie. Czy „to jest to” ??? pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1474 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Chciałbym jeszcze dodać, że:
Wojciech Kulawik i Marianna Wolnik mieli 4 dzieci: Franciszka, Augusta Juliusza, Michała i Aleksandra.
Wiem, że August Juliusz urodzony w 1877 (Prusy) ożenił się z Julianną Dyja. Z tego małżeństwa były dzieci: Bronisław yr. 1905, Julian 1907, Genowefa 1912, Otylia 1914. Może ta informacja uściśli Twoje poszukiwania

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1475 przez Bogusława Dąbrowska
Replied by Bogusława Dąbrowska on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Witaj Florianie!Już byłam szczęśliwa,że posunęłam sie dalej ,że urośnie moje drzewko!Wszystko by pasowało oprócz tego,że pradziadkowie Marianna i Wojciech może i mieli 4 synów a nie 3,ale mieli teZ córkę Annę,moją babcię,której zdjęcie msam i o której mi mama dużo opowiadała.Wiem od niej że,gdy moja babcia miała ok 5 lat, cała rodzina Kulawików opuściła prusy i przyjechała do Będzina.Nie bardzo nawet znali j polski.to był rok ok 1896.Babcia Anna często jeżdziła do swego brata Augusta do NIegowonic,gdzie On się potem osiedlił.No i co teraz zrobić?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie